FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Firmy se snaží soustředit na Čechy


 

Dalším novým digitálním projektem v oblasti karavaningu je i Go2 Camper – český online srovnávač a vyhledávač obytných aut, který umožňuje rezervovat vozy po celém světě a který jeho autoři spustili letos na jaře. Za projektem stojí tým z cestovní kanceláře GO2, která se už dříve věnovala mimo jiné pronájmu obytných vozů v zahraničí.

 

„Tím, že pandemie uzavřela hranice a uvrhla řadu zemí do lockdownu, nám od loňského března až do letošního jara závazná poptávka klesla v podstatě na nulu,“ popisuje manažer platformy Go2 Camper Tomáš Machálek. Zároveň ale očekává, že jakmile se uvolní celosvětové restrikce cestovního ruchu, začnou na platformě Češi rezervovat ve velkém.

 

Na zlepšení pandemické situace netrpělivě čeká také společnost Airwaynet, která kromě svého hlavního byznysu – poskytování internetu – provozuje i půjčovny AnywherecampersKaravany Česko.

 

„Anywherecampers se primárně soustředí na cizince a půjčuje jim obytňáky na cesty po celé Evropě. Tím, že se naši klíčoví zákazníci – Australané a Američani – do Evropy během pandemie nedostali, tak to loni byl naprostý propadák,“ líčí ředitel marketingu a prodeje společnosti Airwaynet Filip Figala.

 

 

Firma tak musela zredukovat svou flotilu, kterou ještě těsně před vypuknutím pandemie naopak navyšovala. Zároveň se přeorientovala na Evropany a začala více rozvíjet značku Karavany Česko, která půjčuje obytné vozy tuzemské klientele.

 

„Donedávna to pro nás byl spíše okrajový byznys. Ale i díky tomu, že jsme ho posílili, jsme nakonec uhráli relativně ucházející výsledek, kdy propad tržeb byl šedesát procent. Původně to ale vypadalo mnohem hůř,“ říká Figala, který věří, že s rozvolňováním se ještě letos vrátí karavanový byznys firmy na pětaosmdesát procent svých původních tržeb a v dalších letech nastartuje znovu strmý růst.

 

 

Prodejci i provozovatelé půjčoven se přitom shodují, že paleta zákazníků se neustále rozšiřuje. S obytňákem na cesty tak vyrážejí rodiny s dětmi, mladé páry, skupiny kamarádů i senioři.

 

Jako nejčastější výhodu tohoto cestování většina lidí zpravidla vidí svobodu, volnost a nezávislost, možnost trávit dovolenou na více místech a v době pandemie také bezpečné cestování mimo davy.

Zdroj: Forbes


Více
Závěrečná zpráva 2019

Facebook
Tipy na výlety
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje