FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Karavanistická výzva s Klárou Hájek Velinskou pokračuje!


 

V červnu jsem v rámci výzvy 3×7 procestovala Čechy, a teď mě od čtvrtka 9. 9. čeká Morava. Tentokrát během sedmi dní navštívím 5 krajů a v nich 6 kempů. A proč „7“? Protože průměrná česká dovolená totiž trvá 7 dní. Takže kam se tentokrát s CestoManem vydáme?

 

 

Letem světem naší trasou

Je doba vinobraní, a tak nemohu začít jinde, než ve Znojmě. Už se moc těším, až ochutnám ta skvostná vína. Samozřejmě to nebudu přehánět, protože jsem řidič. Také jsem zvědavá, co si pro mě místní průvodci dál připraví.

 

Z kraje vína se přesuneme na Zlínsko, no jo, dalo by se říct, že do kraje slivovice a ovocných pálenek… tak snad nějakou také ochutnáme…

 

V dalších dnech zkontrolujeme Moravskoslezský kraj. Tam pro změnu tahají turisty do dolů. Ale i tento kraj má co nabídnout z přírodních krás a kulturních památek. Pojďte je s námi objevit.

 

Šestý den se začneme obracet zpátky do Čech a vezmeme to přes Olomoucký kraj a sedmý den strávíme na Vysočině.

 

Dokážete si tipnout, jaké zajímavosti cestou v uvedených krajích navštívíme a v jakých kempech budeme kempovat? Napište mi vaše tipy do komentářů na Facebooku a třeba po mém návratu získáte i nějakou tu cenu, neboť ani o soutěže, stejně jako tomu bylo v červnu, nebude nouze.

 

No a samozřejmě nezapomeňte sledovat můj facebook, kde budu každý večer hlásit informaci o kempu, který následující den navštívím a také řeknu co navštívíme. Je to důležité, protože pokud mě tam odchytnete, nebo na cestě zastavíte, okamžitě získáte nějaký ten dáreček na místě.

 

Dodavatelem reklamních předmětů 3x7 je iNETPrint.cz.

Čím pojedu

Nic se nemění. Chceme přece nováčkům mezi karavanisty ukázat, že s obytným autem se nemusí omezovat jen na letní sezónu. Takže opět mám půjčenou šestimetrovou alkovnu, ve které však nechybí vůbec nic pro bezvadnou rodinou dovolenou v jakémkoliv ročním období. Má zadní lůžko pro dvě osoby, prostornou kuchyňku i sprchu s WC. Tímto děkuji společnosti Hykro, která mi na cestu vůz zapůjčila a dodávám, že jej mají v nabídce půjčovny.

 

Zdroj: All4camperLéto láká ke karavaningu. Zkuste zajímavou výzvu 3x7


 

S nadcházejícím létem a uvolňováním opatření začíná růst zájem o dovolené. Na popularitě pak nabírá i cestování v karavanu. Zkušená karavanistka Klára Hájek Velinská, která prošla výzvou 3x7, radí, kam vyrazit a na co si dát pozor.

 

 

Stále více lidí začíná přicházet na chuť karavaningu. S vlastním domem na kolech se totiž dá pohodlně dojet kamkoliv a užít si příjemnou dovolenou v mnohých zákoutích naší republiky. Pro poznání Česka motivuje také výzva 3x7, díky které poznáte s pomocí karavanu sedm krajů za krátký čas.

 

„Vyrazili jsme na velkou výzvu, která se jmenuje 3x7 v karavanu. Jejím cílem je mimo jiné ukázat karavanistům, že není třeba pro aktivní dovolenou v pohybu jezdit do zahraničí, ale můžete ji zažít i tady. 3x7 znamená, že za sedm dní projedeme sedm kempů a sedm krajů,” vysvětluje známá propagátorka kempování a karavaningu Klára Hájek Velinská.

 

„Dnes se nám to povedlo, je poslední den výzvy a musím říct, že těch zážitků je obrovské množství a rozhodně doporučuji každému, kdo se nebojí aktivně cestovat a chce toho hodně zažít, aby si svou osobní výzvu také udělal,“ motivuje Hájek Velinská.

 

Během výzvy navštívila Liberecký, Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Středočeský kraj a nakonec zakotvila v Praze.

 

Zdroj: Novinky.czStartuje projekt Kudy z nudy – 3x7 v karavanu po Česku


 

(Praha, 2. 6. 2021)

Dnes startuje týdenní tour po českých kempech, na kterou Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism vypravila ostřílenou karavanistku Kláru Hájek Velinskou. Cílem projektu je představit tuzemským i zahraničním fanouškům karavaningu krásy České republiky a ukázat jim, kam se za poslední léta posunula kvalita a služby českých kempů. Reportáže, zkušenosti s cestováním v karavanu, rady a doporučení Kláry Hájek Velinské obohatí také novou landing page cestovatelského portálu Kudy z nudy Karavanem po Česku

 

 

„Podle našich informací roste enormně zájem o koupi nebo zapůjčení obytných vozů a přívěsů. Jen v dubnu letošního roku stoupl počet nových registrací obytných vozů oproti dubnu roku 2020 o cca 170 %, u obytných přívěsů o zhruba 113 %. Také valná většina prodejců hlásí, že v případě objednávky nového karavanu dle přání zákazníka je dodací lhůta až začátkem roku 2023. Nyní jsou k dispozici pouze skladové vozy, na neskladové se čeká minimálně rok,“ říká Jan Herget ředitel státní agentury CzechTourism.

 

Podle dat ČSÚ vzrostl vloni počet domácích hostů v kempech zhruba o 60 tisíc hostů. Celkem přijelo do kempů v ČR 1 283 000 tuzemských hostů a strávili v nich 3 187 000 nocí. Nejsilnějšími měsíci byly samozřejmě červenec (počet tuzemských hostů meziročně vzrostl o 17 %) a srpen (nárůst počtu tuzemských hostů meziročně o 24 %). I v letošní hlavní sezóně vykazuje v některých krajích České republiky nejvyšší (až 70 %) obsazenost kategorie ubytovacích zařízení, která na portálu Booking.com zahrnuje kempy, chaty a chalupy.

 

„Na tyto trendy reagujeme nejen na cestovatelském portálu Kudy z nudy, ale také marketingovými aktivitami v zahraničí. Do výzvy k partnerské spolupráci a incomingové propagaci českých kempů na evropských trzích se přihlásilo přes čtyřicet českých kempů. Ti, co zaslaly potřebné materiály jsou již nyní propagovány na stránkách www.visitczechrepublic.com a jsou zařazeny do propagačních kampaní v zahraničí, přičemž většina kempů cílí převážně na Nizozemí, Německo, ale také Dánsko, Polsko a Belgii,“ doplňuje Jan Herget.

 

Během první sedmidenní cesty zmapuje Klára Hájek Velinská šest kempů v šesti krajích a důležitou součástí jejího putování budou také informace pro začínající karavanisty. „S nováčky mezi karavanisty se v poslední době doslova roztrhl pytel a je potřeba ukázat, že tento oblíbený koníček má svá pravidla a specifika, která je třeba na cestách ctít. Jejich nedodržování vyvolává nelibost mezi těmi, kteří se zásadami řídí a co především, zatěžuje to přírodu, do které v karavanech primárně míříme,“ říká Klára Hájek Velinská z all4camper.cz.

 

Reportáže z projektu 3x7 v karavanu můžete sledovat také ZDE.

 

Veletrh FOR CARAVAN je hrdým partnerem projektu. Více na www.forcaravan.cz nebo na FB.

 

 

 Velká karavanistická výzva začíná – získá Klára všechny své cestovatelské trumfy?


Klára  vyráží na svou první ze třech plánovaných cest v rámci hodně zajímavého projektu „3×7 v karavanu“. Proto nastal čas, aby vám celý tento koncept nejen více představila, ale také vás seznámila s kompletním itinerářem jeho první části, která se týká Čech.

Celý článek s podrobnostmi naleznete zde po rozkliknutí: 

Velká karavanistická výzva začíná již za tři dny - získám všechny své cestovatelské trumfy? | Kempujeme s Klárou - All4Camper

 

 7 dní, 7 krajů, 7 kempů


 

Odjíždíme už 2. června, buďte u toho s námi!

Na co se můžete těšit?

 

  • 7 kempů v 7 českých krajích
  • tipy na výlety po okolí
  • soutěže o vstupenky na veletrh i další drobné dárkové předměty v kempech, kde bude Klára Hájek Velinská kempovat, ale také na FB Kempujeme s Klárou - All4Camper

 

SLEDUJTE NÁS

 

Každý den vám zprostředkujeme žhavé informace.

Nechte se inspirovat a užijte si letošní dovolenou v Čechách.

Obytné auto Carado A132 půjčuje na cestu Hykro, s.r.o.

 

 Plánujete letošní dovolenou v Čechách, ale zatím nevíte, kam se vydat? Pak zpozorněte!


 

Chystáme pro vás unikátní reportáž ze 7 českých kempů v 7 krajích. Dáme vám tipy na výlety, ukážeme okolí a přiblížíme krásy i strasti cestování v karavanu.

 

To vše s vášnivou karavanistkou Klárou Hájek Velinskou z Kempujeme s Klárou - All4Camper. Klára letos vyjede celkem 3x – v červnu po Čechách, v září po Moravě a nebude chybět ani zimní kempování.

 

Těšte se, brzy vám řekneme více!

 

Partnery projektu jsou: Czech Tourism, Kempujeme s Klárou - All4Camper, Kudy z nudy, Hykro, s.r.o. a FOR CARAVAN.

 

 Závěrečná zpráva 2022

 

Facebook
Tipy na výlety
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje