FOR CARAVAN
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

FOR CARAVAN

Obytňák z autobusu: Vyspí se v něm 8 lidí, je vhodný i pro vozíčkáře a kempovat v něm lze celý rok

Luxusní komfort, prostornost malého bytu i bezproblémová přístupnost pro vozíčkáře. To přiváží jeden z nejnovějších amerických projektů ve světě obytných vozů. Specialisté z firmy Loki jej na žádost bohatého zákazníka vyvinuli na základech autobusu a vybavili jej vším, co budete při kempování kdy potřebovat.

 

Zdroj: Garáž.cz

2022-06-14 11:40:55 Více


Obytný střešní box: Posadit se dá na teréňák nebo pick-up

Že už lidé nic nového na poli obytných vozů nevymyslí? Ale kdeže! Říká se, že lidská kreativita se nedá vyčerpat, ba naopak – čím více ji používáte, tím více jí máte. Něco na tom asi bude a dost možná to potvrzuje americká firma Rossmönster, která vyvinula jednoduché a skvěle promyšlené obytné vozy se skládacími střešními boxy.

 

 

Firma se sídlem v americkém Coloradu nabízí pevné skládací boxy, které plní prakticky tutéž funkci jako nám dobře známé stany, avšak poskytují o chlup větší pocit bezpečí.

 

2022-05-24 09:07:54 Více


„Malej, ale šikovnej.“ Karavan Mohican nabízí hodně muziky za skvělé peníze

Karavany společně s obytnými vozy udělaly v posledních letech obrovský krok kupředu – a možná právě proto jejich popularita i nadále roste. S čím dál větší rozmanitostí tohoto segmentu však mnohdy zapomínáme na karavany kompaktních rozměrů, které ze své skromné velikosti těží díky vynalézavosti naprosté maximum – k takovým patří i tento Mohican.

 

2022-05-25 15:26:55 Více


Souběh veletrhů FOR CARAVAN a FOR BOAT v číslech

Děkujeme všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům za jejich účast na 13. ročníku výstavy FOR CARAVAN a 5. ročník výstavy FOR BOAT. Obě výstavy potvrdily stále rostoucí popularitu těchto odvětví a také svou nezastupitelnou roli. Ani letos nechyběla na této významné události žádná důležitá značka z výše uvedených oborů. Ve čtyřech halách a na venkovní ploše o celkové hrubé výstavní ploše 18 300 m2 představilo své novinky 104 vystavovatelů. Počet návštěvníků byl 17 801. V příštím roce se na Vás opět těšíme v jarním termínu 17. – 19. 3. 2023!

 

2022-03-22 11:28:38 Více


Rumuni roky vyvíjeli co nejlevnější karavan do nepohody

Teď ho nabízí s kuchyňkou, sprchou i postelí pro dva a výsledek jejich práce je zajímavý. Existují jistě i dostupnější stroje, ty se však nemohou pochlubit monokokovou konstrukci a schopností pohybovat se v těžkém terénu. Tady to i mnohé další dostanete od méně jak 600 tisíc Kč.

www.fimcaravans.com

 

Více: autoforum.cz

2022-04-19 11:10:58 Více


Přednáška CK Travel America

V rámci doprovodného programu CK TRAVEL AMERICA seznámí návštěvníky veletrhu formou přednášky o cestování karavanem na Floridě a představí svůj projekt "Karavany v Americe"

 

Místo konání: Vstupní hala I, sál 3

pátek 18.3. v 15,00 hod

sobota 19.3. ve 14,00 hod

neděle 20.3. ve 13,00 hod

 

CK Travel America zprostředkovává již 15 let pronájem karavanů v USA a Kanadě. Je jediným oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada v ČR, která je se svými 35 půjčovnami po celých Spojených státech a Kanadě největší půjčovnou karavanů v Severní Americe. Nabízí prověřené itineráře tras, speciálně upravené pro cestu karavany, cesty na míru nebo poskytne tipy a rady pro cestování bez pevného denního rozpisu.

 

Vše co potřebujete vědět o karavaningu v Americe

www.karavanyvamerice.cz

 

2022-03-16 12:19:15 Více


BACKI adventure – jedinečné offroad karavany

Na FOR CARAVANU nebude chybět ani firma BACKI adventure, která je autorizovaným prodejcem offroadových karavnů značky Crawler, které jsou loňskou  novinku na českém a slovenském trhu.


CRAWLER jsou jedinečné offroad karavany a campery na korbu pick-upu, které nabízejí veškerý komfort a zázemí. Jsou malé, lehké, odolné a doprovází je nadupaný design. 

 

Na stánku bude k vidění model TRC 458. Je to karavan s hliníkovým tělem a nezávislým odpružením. Pro 4 osoby, s venkovní a vnitřní kuchyní a koupelnou. 270°otočná markýza a hlavně si poradí hravě s každým terénem. 

 

Tak se na vás budou těšit v hale 7 na stánku 7C03.

 

 

 

www.backiadventure.cz

 

2022-03-16 12:50:53 Více


ODAK – přídavné vzduchové pérování – výroba,montáž,servis

PŘÍDÁVNÉ VZDUCHOVÉ PÉROVÁNÍ

 

je umístěno převážně místo pryžových dorazů a zlepšuje jízdní vlastnosti automobilu. Dále vyrovnává náklon automobilu a udržuje jej při naložení nebo zapřihnutí vleku v tovární rovině. Tímto dochází i ke správnému nastavení světlometů. Přídavné vzduchové pérování dále snižuje nárazy rámů do karoserie a zlepšuje stabilitu vozidla při jízdě, jak v zatáčkách, tak i u předjíždění. Umí vyrovnat náklon automobilu a zvýšit jeho nosnost. I když toto odpružení umí zvednout i těžší váhy, doporučujeme, abyste nepřekračovali povolenou celkovou hmotnost vozidla. Systém může být vybaven ovládáním v kabině a kompresorem na 12V a ovládacím panelem nebo automatickým systémem.

 

2022-03-16 15:13:29 Více


OFICIÁLNÍMI VOZY VELETRHU JE ZNAČKA FORD

Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera veletrhu, automobilky Ford. Řekněte si na místě o nabídku autorizovanému prodejci Ford Kačmáček nebo jednoduše využijte tento odkaz. Expozice značky Ford je umístěna ve Vstupní hale 1.

2022-03-15 11:39:54 Více


Veletrhy a akce bez omezení

Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

2022-03-15 09:14:23 Více


ADVENTURE CENTRUM

ADVENTURE CENTRUM se již řadu let zaměřuje na výjimečné produkty skvělých světových značek, které si pečlivě vybíráme pro cestování, kempink, caravaning, vodní sporty, ekologii, udržitelnost a patentované technologie. Na nezávislé cestování jsme specialisté. Představíme celou řadu skvělých značek. Na veletrhu představí nejen novinky na solární bázi.

 

2022-03-14 09:43:32 Více


Festival KOLEM SVĚTA jako doprovodný program veletrhů For Caravan a For Boat

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA (www.kolemsveta.cz) má v České republice dlouhou tradici. Již od roku 2003 sdružuje hlavní pořadatel festivalu Karel Wolf cestovatele a fotografy, kteří svými projekcemi fotografií a krátkých filmů inspirují ostatní cestovatele a fotografy k výletům za dobrodružstvím.

V současné době, kdy problém covidu znesnadňuje cesty za hranice Evropy, je program festivalu zaměřen více na blízké evropské cesty a nebo destinace ve světě, které jsou „covid-free“.

 

2022-03-07 10:59:14 Více


Proč Yena Mini Camper? Protože potřebuješ svobodu!

Venku leze slunce! Nebo kydá prašan! Nebo to po dešti dost teče! Je třeba hned vyrazit! K vodě, do lesa, na hory, pryč od všedního vopruzu. Nasázíš to do auťáku, naložíš bike, kajak nebo v zimě něco na ski a jedeš. Zaparkuješ na ideálním místě. Neřešíš campy, všude se vejdeš, a přitom máš dokonalej ložument ve svý káře. Na to přesně je Mini Camper – vestavba do auta.Venku leze slunce! Nebo kydá prašan! Nebo to po dešti dost teče! Je třeba hned vyrazit! K vodě, do lesa, na hory, pryč od všedního vopruzu. Nasázíš to do auťáku, naložíš bike, kajak nebo v zimě něco na ski a jedeš. Zaparkuješ na ideálním místě. Neřešíš campy, všude se vejdeš, a přitom máš dokonalej ložument ve svý káře. Na to přesně je Mini Camper – vestavba do auta.

 

 

2022-03-07 10:02:21 Více


KARAVAN CENTRUM MORAVA.CZ na veletrhu FOR CARAVAN Praha 2022

Cestování v karavanu nebo obytném autě mají Češi čím dál více v oblibě. Novinky ze světa nezávislého cestování představí na veletrhu FOR CARAVAN Praha 2022, také kroměřížská firma KARAVAN CENTRUM MORAVA.CZ v termínu 18.-20.03 2022 v hale „2“ (výstavní místo 2A01). 
K vidění zde bude celkem 7 renomovaných značek (Fendt Caravan, Mobilvetta, EuraMobil, Laika, Etrusco, VANTourer a Forster) jejichž je autorizovaným zástupcem. Zároveň poskytuje komplexní služby včetně záručního a pozáručního servisu.

 

2022-03-04 11:42:18 Více


Visu

Stejně jako v loňském roce na podzim se i letos na veletrhu FOR CARAVAN představí český výrobce kempingových vestaveb Visu. Vestavby od Visu řeší komplexně prostor dodávky a kromě kuchyně a postele nabízí i sezení se stolem a řešení úložného prostoru. Těšit se můžete na oba stěžejní modely vestaveb této značky Visu Moie a Visu Sitka včetně vylepšení a příslušenství pro sezónu 2022.

 

www.visu.camp

 

2022-03-04 10:23:57 Více


AmerickéKaravany.cz

Společnost AmerickéKaravany.cz se zabývá dovozem nových luxusních amerických karavanů, obytných přívěsů a mobilních domů. Ty je možné použít jak pro cestování tak pro trvalý mobilní dům, třeba na zahradu svého domu, místo chaty, nebo kdekoliv se to hodí. Na veletrhu FOR CARAVAN 2022 si můžete prohlédnout a objednat osobně nejpopulárnější model 2022 Forest River Cherokee Wolf Pup 18TO.

 

2022-03-02 09:44:15 Více


Meva

Meva a.s. je tradičním českým výrobcem plynových spotřebičů. Vizí společnosti je vyrábět a distribuovat produkty nezaměnitelné kvality a spolehlivosti s ohledem na životní prostředí.

 

V sortimentu najdete výrobky pro kutily, zahradu či volný čas jako například hořáky, zahradní topidla a teplomety, outdoorové a kempinkové vařiče. Společnost působí na trhu od roku 1898 a proto jsou výrobky Meva a.s. prověřeny generacemi.

 

2022-03-02 09:40:07 Více


Dopravní omezení v oblasti Letňan

Vážení návštěvníci veletrhů v areálu PVA EXPO PRAHA,

 

věnujte pozornost této informaci ohledně dočasného omezení dopravního provozu v ulici Tupolevova.

 

Z důvodu rekonstrukce v úseku Beranových – Veselská bude dopravní režim v oblasti Letňan řešen následovně: provoz ve směru od Čakovic směrem k areálu PVA EXPO PRAHA Letňany bude po celou dobu trvání rekonstrukce bez omezení, ale v opačném směru - do Čakovic - bude provoz umožněn pouze autobusům MHD a cyklistům, pro ostatní dopravu je vyznačena objízdná trasa po komunikacích Beranových a Veselská.

 

Termín rekonstrukce: 1. 3. – 10. 4. 2022. Více informací na opravujeme.to

 

2022-02-28 18:36:10 Více


EGOÉ

Kempingové vestavby do aut Nestbox. Dávají svobodu nemít cíl a vydat se za dobrodružstvím. Umožňují vydat se kamkoliv, přitom se nevázat na ubytování ani podmínky. Ve čtyřech, ve dvou, vždy v pohodlí…

Kempingová vestavba do aut je nápadem společnosti EGOÉ z Bílovic. Technologicky jedinečná, precizně zpracovaná. Variabilní, s podporou servisu.

Základem Nestboxu je korpus s prostorem pro vařič a vodu, dále pro lednici či chladící tašku a vyjímatelné šuplíky. Velikost auta není omezující, Nestbox vyjede s každým rodinným vozidlem.

 

Udělejte si z auta druhý domov. www.egoe-nest.eu

 

2022-02-25 12:12:33 Více


AZUB BIKE s.r.o.

AZUB je dovozcem skládacích kol a elektrokol značky Tern, které se výborně hodí pro použití v karavanech a na lodích. A to především díky svým kompaktním rozměrům a chytrým funkčním detailům. Druhou významnou značkou, kterou AZUB zastupuje je německý ORTLIEB, což je firma specializující se na vodotěsné outdoorové vybavení. V jejím portfoliu najdete brašny, vaky, cestovní tašky, lodní pytle a mnoho dalšího. Vše vyráběno v Německu a s pěti letou zárukou.

2022-02-25 12:11:02 Více


Rodinná firma Rakar, spol s r.o.

Vám již čtvrtým rokem přináší na český trh kvalitní slovinské vestavby MegaMobil. Tyto obytné dodávky nabízí díky svému perfektnímu zateplení komfort a pohodu na cestách v jakémkoliv ročním období. Ručně zpracované interiéry si může každý nakonfigurovat dle svých představ do jakýchkoli barev dřeva i polstrování. V pěti velikostech vozů si díky široké škále doplňků na své přijdou dobrodruzi, sportovci, starší páry i mladé rodiny. Unikátní sprcha, vypolstrované zadní i posuvné dveře a vstřícný přístup prodejců jsou na veletrhu hlavním poznávacím znamením českého zastoupení značky MegaMobil. Kromě klasických služeb nabízí české zastoupení i nadstandardní poprodejní přístup, odborné konzultace a rádi vám ve své firmě 50 km za Prahou pomůžou s výběrem vyhovujícího vozu.

 

Víc informací a kontakty najdete na www.megamobil.cz

 

2022-02-18 10:03:55 Více


Na veletrh již bez certifikátu!

Důležitá změna!! Veletrhy jsou nyní přístupné bez prokazování bezinfekčnosti týkající se koronaviru. Tento krok znamená mnohem větší komfort jak pro naše návštěvníky, tak vystavovatele. Zároveň věříme, že je to signál oznamující blížící se konec koronavirové pandemie, na který všichni netrpělivě čekáme. 

2022-02-10 14:21:04 Více


Webasto – společník na lodi i v karavanu

Již více než sto let je Webasto výrobcem topných a klimatizačních systémů. A vy můžete ve Vašem obytném voze, nebo na palubě Vaší lodi zažít pohodlí a komfort domova. V zimě hřejivé teplo, v létě příjemný chládek díky moderním a designovým výrobkům od Webasto.

www.webasto.com

2022-02-08 09:14:51 Více


CK TRAVEL AMERICA

CK TRAVEL AMERICA zprostředkovává již 15 let pronájem karavanů v USA a Kanadě. CK TRAVEL AMERICA je jediným oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada, která je se svými 35 půjčovnami po celých Spojených státech a Kanadě největší půjčovnou karavanů v Severní Americe. Žádná jiná česká ani slovenská CK se tímto partnerstvím pyšnit nemůže. CK TRAVEL AMERICA nabízí prověřené itineráře tras, speciálně upravené pro cestu karavany, cesty na míru nebo poskytne tipy a rady pro cestování bez pevného denního rozpisu. 

2022-02-07 09:48:57 Více


Bazar karavanů na výstavě FOR CARAVAN 2022

Chcete nabídnout svůj karavan nebo obytný vůz k prodeji na výstavě FOR CARAVAN? Využijte možnosti a nabídněte ho několika tisícům návštěvníků, kteří výstavu navštíví. Bazarová stání budou v provozu po celou dobu výstavy (pátek – neděle) na venkovní ploše před Vstupní halou I výstaviště PVA EXPO PRAHA. Prodejní místo je nutné předem zarezervovat doručením vyplněného objednávkového formuláře, který najdete v sekci Pro vystavovatele nebo si ho můžeze stáhnout přímo ZDE.

2022-02-06 18:09:10 Více


OBYTŇÁKEM PO SLOVENSKU

Přinášíme další tip na cestování s obytňákem, či campervanem. Tentokrát se jedná o výlet karavanistické smečky po Slovensku. V článku můžete najít i sdílenou, interaktivní mapu ke stažení. Celá trasa má 613 kilometrů a tato divoká smečka jí ujela za 3 dni.

 

KEMPY-CHATY.CZ

 

2022-02-02 09:44:01 Více


Katalog veletrhu FOR CARAVAN 2021

Vážení vystavovatelé,

 

i v letošním roce připravujeme katalog k veletrhu FOR CARAVAN, ale tentokrát ve zcela novém provedení. Kromě klasických informací jako jsou seznam vystavovatelů, výstavní rastry, řazení dle oborů, zde také bude atraktivnější prostor pro Vaši prezentaci. Přípravu obsahu, grafické podoby a inzerce nově zajišťuje vydavatelství SRDCE EVROPY. V nejbližších dnech Vás tak bude kontaktovat Mgr. Sabina Kvášová, +420 777 767 101, sabina@srdce.evropy.cz, která s Vámi projedná veškeré podrobnosti.

 

 

 

2022-01-31 11:43:55 Více


Předprodej vstupenek zahájen!

2022-01-31 12:30:52 Více


Oryx Fifthwheel – České obytné návěsy s americkým stylem

Uvažujete o obytňáku, ale chtěli byste něco stylového a opravdu prostorného? Česká firma GKR Oryx v současnosti dokončuje vývoj vlastních obytných návěsů, k jejichž tahání potřebujete pracovní pick-up s točnou. Odměnou za to vám bude moderní obytňák s kvalitním zpracováním a nejmodernějšími technologiemi.

 

Zdroj: Garáž.cz

2022-01-25 15:16:57 Více


Výstava FOR CARAVAN 2021 v číslech

Děkujeme všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům za jejich účast na 12. ročníku výstavy FOR CARAVAN. I přes nejistou situaci ohledně pandemie výstava opět potvrdila svou nezastupitelnou roli a také stále rostoucí popularitu oboru. Ve třech halách na hrubé výstavní ploše 13 270 m2 představilo své novinky 54 vystavovatelů. Počet návštěvníků byl 12 275. V příštím roce se na Vás opět těšíme v jarním termínu 18. – 20. 3. 2022!

 

2021-12-03 17:45:58 Více


Expozice SvětKaravanů.cz na veletrhu FOR CARAVAN

SvětKaravanů.cz, který prodává příslušenství pro dodávky a karavany, svou expozici na veletrhu pojal jako zajímavou příležitost k inovativnímu propojení vystavených produktů na stánku a e-shopu. Na veletrhu představí více jak 100 nejzajímavějších produktů, které jsou označeny unikátním QR kódem, díky kterému je možné zboží rovnou nakoupit online. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si naživo dokonce i markýzy, nájezdy, střešní okna a další produkty z e-shopu.

 

2021-11-26 15:51:46 Více


Partner veletrhu FOR CARAVAN

Partnerem veletrhu FOR CARAVAN je iNETPrint.cz, dodavatel reklamních předmětů. Na www.inetprint.cz najdete široký výběr reklamních předmětů a reklamního textilu pro firemní prezentaci. Vybírat můžete z tisíce produktů – od klasických reklamních předmětů přes kalendáře, diáře, firemní vánoční dárky až po textil všeho druhu. Téměř všechny nabízené předměty můžete mít s logem nebo motivem firmy.

 

Více na www.inetprint.cz

2021-11-27 09:58:20 Více


VELETRH FOR CARAVAN SE KONÁ

Dne 25. 11. 2021 rozhodla Vláda ČR o vyhlášení nouzového stavu od 26. 11. 2021 a souvisejících mimořádných opatřeních. Z dostupných informací z tiskové konference po jednání Vlády vyplývá, že tato opatření nemají vliv na pořádání veletrhů a hospodářských výstav. Veletrh FOR CARAVAN se otevře návštěvníkům podle původního plánu v pátek 26. 11. v 10 hod.

 

Aktuální situaci ohledně pořádání veletrhů pečlivě sledujeme a jsme připraveni organizaci akce flexibilně přizpůsobit případným novým podmínkám.

 

Bezpečnost vystavovatelů a návštěvníků během veletrhu je naší prioritou, a proto jsou na výstavišti zavedena zvýšená hygienická, bezpečnostní a kontrolní opatření, která jsme již v praxi úspěšně ověřili při minulých akcích.

2021-11-25 17:41:08 Více


Doprovodný program For Caravan

PÁTEK 26. 11. 2021 - PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL (v Hale 2D)
12:00-13:00 obytnou vestavbou (Jan Pacovský - Vanisti.cz)
13:00-14:00 3x7 v karavanu - Čechy (Klára Hájek Velinská - AKK ČR)
14:00-15:00 3x7 v karavanu - Morava (Klára Hájek Velinská - AKK ČR)
15:00-16:00 „Karavany v Americe“ (Martin Greša, CK Travel America)

 

SOBOTA 27. 11. 2021 PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL (Vstupní hala I)
13:00-14:00 Můj život s karavanem (Michal Sixta)
14:00-15:00 „Karavany v Americe“ (Martin Greša, CK Travel America)

 

NEDĚLE 28. 11. 2021 PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL  (Vstupní hala I)
14:00-15:00 „Karavany v Americe“ (Martin Greša, CK Travel America)

 

2021-11-22 12:25:07 Více


KaravanTravel.cz představí širokou paletu modelů 2022 a potvrdí, že vestavby jsou stále v kurzu.

Společnost KaravanTravel.cz s.r.o., autorizovaný zástupce značek CI, Clever Vans, EuraMobil, Mobilvetta, v posledních letech pracuje skutečně naplno. Zájem o cestování obytným vozem se teší oblibě jako nikdy předtím a tak ani prodej, ani servis v pražské Ruzyni nezahálel. Do nové karavanistické sezóny připravila mnoho zajímavých novinek, společně s bohatou nabídkou skladových vozů.

 

PVA Expo Praha Letňany, For Caravan 2021,  Hala 2, Stánek 2A01 a 2B01.

 

2021-11-22 07:59:49 Více


NOVÁ PRAVIDLA PRO VSTUP NÁVŠTĚVNÍKA NA VELETRH: Kdo může přijít do Letňan?

Po nejnovějším zpřísnění pravidel pro účast na hromadných akcích se rozhodnutím Vlády ČR od 22. listopadu 2021 mění také podmínky pro vstup na veletrhy společnosti ABF.

 

Kdo se může účastnit veletrhu, aby na něm bylo pro všechny bezpečně?

 

Návštěvníci starší 12 let se musí prokázat buď potvrzením o dokončeném očkování, to je platné nejdříve 14 dní po finální dávce vakcíny, nebo potvrzením o prodělání nemoci COVID -19 ne starším 180 dní.

 

Výjimkou z výše uvedeného jsou návštěvníci ve věku 12 až 18 let, osoby s nedokončeným očkováním a lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů očkování absolvovat (nutné potvrzení od lékaře). Tyto osoby se však musí při vstupu na výstaviště prokázat negativním PCR testem ne starším 72 hodin.

 

Od 22. 11. již nebudou uznávány antigenní testy a samotesty mimo výše zmíněné výjimky. Po vstupu na veletrh je také nutné dodržovat stávající pravidla: ve všech vnitřních a venkovních prostorách areálu musí mít lidé starší 12 let zakryté dýchací cesty respirátorem nebo obdobným prostředkem, udržovat rozestupy alespoň 1,5 metru s výjimkou členů jedné domácnosti a dezinfikovat si ruce.

 

Děkujeme za dodržování pravidel a těšíme se na setkání s Vámi na veletrzích v PVA EXPO PRAHA.

2021-11-23 13:16:31 Více


CK Travel America představí svůj projekt „Karavany v Americe“

CK Travel America již 15 let na českém trhu zajišťuje pronájem obytných aut v USA a v Kanadě a pro své klienty připravuje speciální zájezdy pro cesty karavanem. Jsme preferovaným partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada v ČR a SR. Nabízíme pronájem karavanů pro 2 až 7 osob všech kategorií od 12 pronajímatelů a realizujeme individuální zájezdy na míru do USA a Kanady, speciálně připravené pro cesty karavanem.

 

Hlavní průvodce CK na veletrhu poskytne zasvěcené tipy k pronájmům karavanů, k cestování karavany a ke kempování v těchto destinacích. Podělí se s vámi také o aktuální informace o cestování karavanem v Kanadě v září 2021.

 

2021-11-18 15:55:53 Více


Automobily značky Ford na veletrhu FOR CARAVAN

Na dovolenou s Fordem? Jistě! Přijďte se na podívat do haly 7 na expediční úpravu terénního Fordu Ranger a na vestavbu pro Tourneo Custom, kterou proměníte váš vůz v komfortní kempingové auto. Přítomní specialisté z @fordkacmacek se na vás těší! Více o vozech FORD na www.ford.cz.

 

2021-11-15 10:49:45 Více


Uvidíte na veletrhu

Caravan Centrum Pardubice představí na veletrhu FOR CARAVAN luxusní obytné vozy LAIKA, které nově jako jediní v Čechách prodávají. Italský výrobce v německém konsorciu Erwin Hymer Group má více než 50letou tradici, Laika je tak spolehlivým obytným automobilem s italským designem.

 

Na stánku CCP uvidíte i obytná auta LMC a CARADO.

 

2021-10-29 08:53:56 Více


OBYTŇÁKEM NA DIVOKO - PŘES POLSKO K BALTSKÉMU MOŘI

Cestovatel a karavanista Noro se opět vydal se svou rodinou na výlet obytnou dodávkou. Tentokrát se zaměřil na Polsko, do kterého měl v plánu jet už dříve. Noro preferuje kempování na divoko o čem vypovídá i tato cesta. V článku naleznete spoustu tipů a samozřejmě i trasu cesty. 

 

 

Celý článek k dispozici ZDE  

 

2021-10-27 09:27:54 Více


FESTIVAL KOLEM SVĚTA 2021 - konečně naživo !!

2021-10-22 11:26:30 Více


Boom pokračuje. Na obytné vozy se čeká dva roky, skoro stejně i na renovace

Jedna z největších půjčoven v Česku, AutoPartner PLUS, tento trend potvrzuje. Zatímco loni firma evidovala přes 660 pronájmů, letos je to jen do září přes 800 pronájmů a sezona dál pokračuje. „Tržby se nám sice zvýšily, ale zvedly se i náklady. Mnoho stálých zájemců si auto pořídilo a máme mnoho nováčků. Klientela se tak rozšiřuje, což je pozitivní, ale je náročné je zaučit a o pětinu se navíc zkrátila průměrná doba nájmu,“ říká Daniel Havelka z AutoPartner PLUS.

 

Zdroj: Seznam Zprávy

2021-10-20 15:03:32 Více


Dovolujeme si Vám představit nový projekt www.rychlevareni.cz.

 

 

Tento projekt si dal za úkol připravit pro Vás takové výrobky, které uvaříte v rychlém čase kdykoli a kdekoli. Naše výrobky snadno připravíte jak v domácí kuchyni, tak na ohništi během svých prázdninových cest. S našimi výrobky je každý šéfkuchař.

 

Velký důraz klademe na složení surovin, tedy na to, aby neobsahovaly zbytečnou chemii, což je potvrzeno národním certifikátem CEFF.

 

Do portfolia rychlého vaření patří základní suroviny jako je bulgur, kuskus, čočka a rýže, které jsou připraveny na různé způsoby. Receptury čerpáme jak z české, tak světové kuchyně. Velmi oblíbené jsou rovněž sypané čaje s kusovým ovocem a bylinkami.

 

Naše motto zní: “Vaříme rychle, žijeme pomalu.“

 

Celý sortiment naleznete jak ve vybraných kamenných obchodech, tak na e-shopu www.rychlevareni.cz

2021-10-07 17:27:54 Více


Karavany a obytné vozy pro všechny. Startup Campiri spouští sdílení a plánuje expanzi

Rostoucího zájmu o obytné vozy a karavany v době pandemie chce využít startup Campiri. Firma dosud fungovala jako zprostředkovatel nabídky tuzemských půjčoven „obytňáků“. Nyní ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa umožní i fyzickým osobám, aby mohly své domovy na čtyřech kolech půjčovat jiným. „Naším cílem není nahradit půjčovny, ale doplnit jejich nabídku na trhu a zpřístupnit karavaning širší skupině lidí na českém trhu,“ říká šéf Campiri Lukáš Janoušek.

 

Zdroj: E15.cz

2021-09-30 09:22:20 Více


Už jste viděli cyklokaravan?

Nasednout, jet a kde se vám líbí, tam jednoduše zůstat. Takovou svobodu dávají obytná auta. Podobné možnosti už ale mají i ti, kdo si na auta nepotrpí, raději vyrážejí na cesty na kole, ale jednom pod obyčejný stan pro ně není.

 

Na jednom z největších automobilových veletrhů světa IAA v Mnichově se ukázaly kromě krásných i bláznivých aut a desítek vymakaných elektrokol i obytné minipřívěsy, které stačí připojit za kolo a může se vyrazit.

 

Zdroj: Forbes

2021-09-27 10:33:22 Více


Bazar karavanů na výstavě FOR CARAVAN 2021

Chcete nabídnout svůj karavan nebo obytný vůz k prodeji na výstavě FOR CARAVAN? Využijte možnosti a nabídněte ho několika tisícům návštěvníků, kteří výstavu navštíví. Bazarová stání budou v provozu po celou dobu výstavy (pátek – neděle) na venkovní ploše před Vstupní halou I výstaviště PVA EXPO PRAHA. Prodejní místo je nutné předem zarezervovat doručením vyplněného objednávkového formuláře, který najdete v sekci Pro vystavovatele nebo si ho můžeze stáhnout přímo ZDE.

2021-09-17 09:27:39 Více


Karavanistická výzva s Klárou Hájek Velinskou pokračuje!

V červnu jsem v rámci výzvy 3×7 procestovala Čechy, a teď mě od čtvrtka 9. 9. čeká Morava. Tentokrát během sedmi dní navštívím 5 krajů a v nich 6 kempů. A proč „7“? Protože průměrná česká dovolená totiž trvá 7 dní. Takže kam se tentokrát s CestoManem vydáme?

 

Zdroj: All4camper

2021-09-08 10:57:54 Více


Veletrh FOR CARAVAN je jednou z nejvýznamnějších a největších akcí v ČR

 

Veletržní svět se konečně chystá k návratu. Proto si Vás dovolujeme pozvat k účasti na podzimní veletrh FOR CARAVAN ve dnech 26.-28.11.2021 v PVA EXPO PRAHA. 

 

Caravaning zažívá nyní takový boom, jaký v Česku snad nikdo nepamatuje. Veletrh FOR CARAVAN je jednou z nejvýznamnějších a největších akcí v ČR. Vystavují zde firmy z oblasti karavaningu, cestovního ruchu, sportovních aktivit i služeb a jejich počet rok od roku narůstá. 

 

Těšit se můžete na opětovné spojení s festivalem KOLEM SVĚTA, který přinese ty nejzajímavější cestovatelské přednášky od cestovatelů, dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků, kteří představí země všech kontinentů v rámci svých komentovaných projekcí.

 

2021-09-06 10:35:07 Více


Informace o připravenosti areálu PVA EXPO PRAHA

2021-07-14 16:33:53 Více


Hitem léta jsou karavany. Češi vyrábějí něco, co je dokáže nahradit

Firma z Bílovic na Uherskohradišťsku těží z trendu posledních let a koníčku Čechů – kempování. Jejich vestavby do aut získaly prestižní designérské ceny. Alternativu k malým karavanům teď chtějí nabídnout Američanům.

 

Zaparkovat v přírodě, rozestlat ve vlastním autě a v kuchyňce, která je součástí vestavby, uvařit na plotýnce jednoduché jídlo nebo čaj a kávu. Představu o ideální dovolené proměnil majitel firmy z Bílovic ve Zlínském kraji Radek Hegmon v dobře fungující byznys.

 

Zdroj: Seznam Zprávy

2021-07-06 12:00:23 Více


Jak levně na dovolenou? Spát v autě se nesmí zdaleka všude!

Chcete při cestě na dovolenou do zahraničí ušetřit za přespání a přečkat jednu noc v autě na odpočívadle či parkovišti? Anebo rovnou plánujete kvůli opatřením spojeným s epidemií koronaviru evropský „road trip“ po své ose a krásy našeho kontinentu chcete poznávat právě ze sedadel automobilu s takzvanými „přespáními na divoko“? Pak si dejte pozor, ne všude je to totiž povolené!

 

Zdroj: Garáž.cz

 

2021-06-28 16:02:05 Více


Perfektní kemp pro rodiny s dětmi u Prahy

Přemýšlíte, že byste spojili kempování, koupání, zábavu pro děti i pejsky a poznávání naší metropole dohromady? Hledáte pro to to správné místo? Pak mám pro vás super tip. Jedná se totiž o opravdu krásný kemp na periférii Prahy, který má v ceně pobytu zahrnuty nejen všechny služby, ale také nekonečnou zábavu pro děti. A to už rozhodně za návštěvu stojí. Vítejte v rodinném kempu Camping Oase Praha, kde se ještě před 28 lety nacházel velký sad a jahodárna.

 

 

Zdroj: All4camper.com

2021-06-23 13:50:00 Více


Boom karavaningu zastihl Česko nepřipravené

S blížícími se prázdninami přichází vlna karavanových koronaturistů. Ochranáři i starostové obcí jsou znepokojeni a hledají způsob, jak ji zvládnout. Místo kempů, které jsou přeplněné, totiž karavanisté se svými vozy nocují, kde se dá, i když tím často způsobují konflikty.

 

Zdroj: Novinky.cz

2021-06-22 15:10:29 Více


Cestovatelé Daniela a Radek: Cestování v obytném autě je vysoce návykové

Daniela Hofrajtrová a Radek Kalvas procestovali celou řadu zemí v obytném autě, které si pro život a cestování sami upravili. Poprvé se pro tento způsob cestování nadchli na Novém Zélandu, poté v autě projeli třeba Island, Tchaj-wan nebo Fidži. Jak sami říkají, život v obytném autě je silně návykový a už nyní mají spoustu dalších plánů, kam společně vyrazí.

 

Zdroj: Novinky.cz

 

2021-06-22 09:02:47 Více


Novinka na veletrhu FOR CARAVAN – máte se na co těšit!

Firma Caravan Plus představí na letošním podzimním veletrhu obytné vozy značky Notin, které mají v ČR PREMIÉRU!

 

Tyto obytné vozy k nám dorazily z Francie. Firma Notin se jejich výrobě již 100 let a je známá tím, že klade důraz na kvalitu a eleganci. Velké plus také najdete v patentované technologii NCIS – koncept zesíleného panelu vozu zcela bez dřeva. Tyto vozy mají zesílenou dvojitou podlahu, která poskytuje dokonalou izolaci a zvýšenou odolnost panelů proti krupobití, snadnou údržbu a odolný lak.

Notin vozy najdete typech polointegrál, intergrál a LINER!  Ten je vlajkovou lodí značky Notin a také se umístil na 7. místě nejkrásnějších obytných aut Evropy! Nenechte si ujít tuto premiéru a navštivte nás na veletrhu FOR CARAVAN.

 

2021-06-15 10:17:27 Více


Léto láká ke karavaningu. Zkuste zajímavou výzvu 3x7

S nadcházejícím létem a uvolňováním opatření začíná růst zájem o dovolené. Na popularitě pak nabírá i cestování v karavanu. Zkušená karavanistka Klára Hájek Velinská, která prošla výzvou 3x7, radí, kam vyrazit a na co si dát pozor.

 

Zdroj: Novinky.cz

2021-06-13 19:34:53 Více


Tažení obytných přívěsů má svoje pravidla. Znáte je?

Obytňáky zažívají za poslední rok naprosto raketový boom. Lidé se zkrátka do pojízdného bydlení zamilovali a vzali útokem obchody i půjčovny. Jedna z cest ke komfortnímu kempování vede skrze obytné přívěsy, které jednoduše zapřáhnete za auto a vyrazíte, kamkoli se vám zlíbí. Ale pozor, tažení takových přípojných vozidel má svoje veledůležitá pravidla, znáte je?

 

Jak se věci mají nám prozradil specialista Jiří Jozíf ze společnosti Caravan Centrum Pardubice, která se už řadu let zabývá prodejem, servisem a pronájmem obytných vozidel.

 

Zdroj: Garáž.cz

2021-06-10 11:46:08 Více


Herget: Roste nevraživost vůči karavanistům. Nectí pravidla, chovají se jako v hotelu

Zavřená ubytovací zařízení a omezení cestovatelských možností v posledních měsících zvýšily poptávku po karavanech a obytných vozech. Prodej během letošní zimy stoupl meziročně až o 200 procent, pronájem zhruba o 50 procent. V novém seriálu Aktuálně.cz přinášíme příběhy lidí, kteří taktéž podlehli kouzlu pojízdného ubytování na kolečkách.

 

Jan Herget si první obytný vůz pořídil se svým kamarádem před jedenácti lety. Pro současného ředitele agentury CzechTourism je ježdění v karavanu především o svobodě pohybu. Malý obytný vůz vyměnil před časem za auto značky Fiat Trigano, ve kterém obráží Česko i Evropu společně se svou rodinou.

 

Zdroj: Aktualně.cz

2021-06-08 11:44:50 Více


Startuje projekt Kudy z nudy – 3x7 v karavanu po Česku

(Praha, 2. 6. 2021)

Dnes startuje týdenní tour po českých kempech, na kterou Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism vypravila ostřílenou karavanistku Kláru Hájek Velinskou. Cílem projektu je představit tuzemským i zahraničním fanouškům karavaningu krásy České republiky a ukázat jim, kam se za poslední léta posunula kvalita a služby českých kempů. Reportáže, zkušenosti s cestováním v karavanu, rady a doporučení Kláry Hájek Velinské obohatí také novou landing page cestovatelského portálu Kudy z

 

 

2021-06-02 11:40:14 Více


Velká karavanistická výzva začíná – získá Klára všechny své cestovatelské trumfy?

Klára  vyráží na svou první ze třech plánovaných cest v rámci hodně zajímavého projektu „3×7 v karavanu“. Proto nastal čas, aby vám celý tento koncept nejen více představila, ale také vás seznámila s kompletním itinerářem jeho první části, která se týká Čech.

Celý článek s podrobnostmi naleznete zde po rozkliknutí: 

Velká karavanistická výzva začíná již za tři dny - získám všechny své cestovatelské trumfy? | Kempujeme s Klárou - All4Camper

 

 

2021-05-31 17:53:14 Více


První z on-line večerů na téma: Co nového v českém karavaningu?

2021-05-20 16:31:48 Více


Věděli jste, že můžete podpořit změnu hmotnostních limitů v Evropě z 3,5 t na 4,25 / 4,5 tuny?

Šance na změnu – záleží na každém

Komise EU chystá revizi směrnice o řidičských průkazech a dává nyní unijním občanům možnost vyjádřit svůj názor na možnou úpravu či změnu pravidel. Za zvýšení hmotnostních limitů se v Evropě bojuje dlouho. Nyní se naskýtá reálná možnost, že hmotnostní limit bude oficiálně zvýšen na 4,25 / 4,5 tuny. A to tím více pravděpodobněji, čím více lidí se do jednání vloží a vyjádří svůj názor.

 

Váš názor na tuto možnost lze napsat i česky – ale jen do 21. května 2021. A to na stránkách EU – stačí kliknout na následující odkaz: Revize směrnice o řidičských průkazech

zdroj: Silver On The Road

2021-05-17 16:19:00 Více


Plánujete letošní dovolenou v Čechách, ale zatím nevíte, kam se vydat? Pak zpozorněte!

Chystáme pro vás unikátní reportáž ze 7 českých kempů v 7 krajích. Dáme vám tipy na výlety, ukážeme okolí a přiblížíme krásy i strasti cestování v karavanu. To vše s vášnivou karavanistkou Klárou Hájek Velinskou z Kempujeme s Klárou - All4Camper. Klára letos vyjede celkem 3x – v červnu po Čechách, v září po Moravě a nebude chybět ani zimní kempování.

 

Těšte se, brzy vám řekneme více!

 

Partnery projektu jsou: Czech Tourism, Kempujeme s Klárou - All4Camper, Kudy z nudy, Hykro, s.r.o. a FOR CARAVAN.

 

2021-05-17 12:40:43 Více


Tesla Cybertruck se za pár sekund promění na obytňák. Vestavba už jde koupit, auto ne

Líbila by se vám Tesla Cybertruck jako obytňák? Snadná pomoc, řeklo by kouzelné sluchátko. Vy ale nemusíte být Mach ani Šebestová, vestavba pro futuristický pick-up už se nabízí. Teď ještě, kdy dorazí auto, které pro evropský trh ani nemá homologaci.

 

Ještě ani není na trhu a už vznikla firma, která pro něj chce vyrobit speciální výbavu. Řeč je o modelu Tesla Cybertruck a úpravě od firmy Stream It z Las Vegas výmluvně nazvané CyberLandr, která auto promění na alespoň podle fotek a videí zajímavý obytňák.   

Zdroj: Aktuálně.cz

2021-05-12 20:44:36 Více


Veletrhy se chystají. Dobré zprávy pro vystavovatele i návštěvníky

Výstavy a veletrhy zažily zcela mimořádný rok, kdy byly mezi prvními zcela uzavřeny a platila pro ně nejpřísnější pravidla, když došlo na krátké a částečné uvolnění. Současné oslabování epidemie koronaviru v Česku s sebou v posledních týdnech přineslo také zprávy o postupném otevírání segmentů ekonomiky, sportu nebo společenského života. A první dobré zprávy se týkají také veletržnictví. 

2022-03-03 11:45:26 Více


Po celý máj s Bushmanem hraj!

Májová soutěž BUSHMAN a Hykro o 3x obytňák na víkend zdarma a 7x exkluzivní voucher v hodnotě 2000 korun na pohodové oblečení a doplňky BUSHMAN. A pozor: garantovanou májovou výhru ve výši 2x 555 korun (1x voucher do BUSHMAN.cz a 1x voucher do Hykro.cz) má jistou každý účastník!

 

Doba konání soutěže1. 5. 2021 od 0:00:01 hodin až 31. 5. 2021 do 23:59:59 hodin.
Podmínky vstupu do soutěže (musejí být splněny obě najednou): 

 

  • Nákup v e-shopu BUSHMAN.cz (dále jen „e-shop“) nebo v kterékoliv značkové kamenné prodejně BUSHMAN (dále jen „prodejna“) v době konání soutěže.
  • Registrace výše uvedeného nákupu prostřednictvím on-line formuláře ZDE.

Zdroj: BUSHMAN

2021-05-11 20:02:47 Více


Karavanem od jara do zimy: jezerní krajinou kolem jezer Milada a Most

O severozápadních Čechách se kdysi mluvilo jako o měsíční krajině, v poslední době se ale mění v působivou a krásnou jezerní oblast. Vodních ploch je tu nepočítaně, k největším patří ty, které postupně vznikají na místech bývalých povrchových dolů. V létě nabízejí skvělé koupání, rozhodně se vyplatí také přibalit kola: nenáročně cyklistické výlety kolem jezer a nově vznikající krajinou v okolí jsou ideální třeba pro rodiny s dětmi.

 

Nemusí zůstat jen u koupání: nabídka služeb se utěšeně rozrůstá a vylepšuje se i zázemí pro návštěvníky sportovně-rekreačních areálů na jezerních březích.


severozápadních Čechách se zkrátka objevila nová a mimořádně přitažlivá rekreační oblast. Snadno si tu můžete naplánovat prodloužený víkend i týdenní dovolenou.

Podrobná trasa výletu na mapy.cz

 

Zdroj: kudyznudy.cz

2021-05-10 08:21:11 Více


Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR udělila odbornou záštitu 12. ročníku veletrhu FOR CARAVAN

AMSP ČR-Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky byla založena v r. 2001 a je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR. Zastřešuje malé a střední podniky (MSP), živnostníky a dále spolky, cechy a sdružení zastupující konkrétní profesní zájmy. 

 

Prostřednictvím odborných výborů je připomínkovým a podpůrným místem pro exportní politiku,  výzkum,  vývoj a inovace,  financování,  daně,  sociální politikudotace a vzdělávání

 

Hlavní aktivity směřuje asociace do devíti skupin malého a středního podnikání: digitalizace v podnikánízačínající podnikatelérodinné firmyřemeslníciženy v podnikáníobchodní provozovnymalé restauracedrobní pěstitelé a podnikatelé na venkověpodnikatelé 55+. Každá tato skupina je vlastním projektem asociace s vlastní webovou stránkou, sociálními sítěmi, aktivitami, partnery, rozpočtem, cílovou skupinou   a projektovým manažerem. Specifickými službami asociace jsou SOS útvar, který řeší šikanu drobných podnikatelů, nebo on-line poradny zaměřené na aktuální problematiku (EET, GDPR atd.).

 

www.amsp.cz

 

2021-05-10 08:21:58 Více


8 nejlepších karavanů a obytných vozů na HoppyGo

Karavan, obytné auto, bydlík nebo obytná dodávka – všechna tyto auta otevírají bránu svobodnému cestování podle vašich představ. Na platformě HoppyGo najdete desítky skvělých obytňáků, my jsme pro vás vybrali ty nejlepší!

 

Zdroj: HoppyGo

2021-04-30 13:14:48 Více


Nejkrásnější místa v Česku pro karavany: Tady si musíte zajet!

Míst, kam zavítat s obytnými vozidly, skýtá Česko nespočet. Což se projevilo v létě, během nějž bylo kvůli covidovému padouchovi značně ztížené opustit hranice naší země. Se zaníceným karavanistou Janem Bordovským jsme vybrali následující osmičku, jež stojí za to prubnout.

 

Zdroj: AUTO.CZ

2021-04-28 11:31:12 Více


Karavanem od jara do zimy: křížem krážem přes zaniklé vsi Českého lesa

Fenoménem Českého lesa jsou zaniklé obce. Putování po takových místech nabízí spousty podnětů k přemýšlení o historii a lidské nesnášenlivosti. Jejich objevování je ale zároveň silně návykové: navštívíte jednu osadu, tam se dozvíte o druhé a třetí, a postupně se obsah vašich cestovatelských plánů rozroste na spoustu víkendů a dovolených. Podobně se rozvíjí i náš výlet – ale neváhejte, jsou to skvělá místa, zejména pro dobrodružnější povahy.

 

Podrobná trasa výletu na mapy.cz

 

Zdroj: kudyznudy.cz

2021-04-27 09:55:38 Více


Lipensko se připravuje na letní sezónu, která může patřit karavanům

Lipensko se i v těchto složitých podmínkách připravuje na letní sezónu. Důležitým fenoménem nadcházejícího léta bude karavan respektive obytný automobil. Podnikatelé na Lipensku intenzivně vnímají to, že karavany a obytné automobily budou hrát v této letní sezóně ještě důležitější úlohu, než v předchozím roce a cíleně se připravují právě na tuto klientelu. Nebojí se investovat stovky tisíc korun do nového zázemí, vědí že karavanistů bude i letos dostatek.

 

„Vznikají pro ně nová parkoviště u některých hotelů, samozřejmě s patřičným zázemím. Kempy, které byly ještě před dvěma roky plné stanů se stejně jako loni zaplní karavany. Již nyní si rezervují svá místa. Majitelé či provozovatelé kempů proto rozšiřují své kapacity, aby zázemí lépe vyhovovalo právě karavanistům a majitelům obytných automobilů,“ uvádí Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska.

 

Zdroj: e-Vsudybyl

2021-04-19 14:58:55 Více


Campiri chce přiblížit obytňáky masám, zájemci se v pandemii hrnou

Před dvěma lety si Lukáš Janoušek půjčil karavan a od té doby na tento typ cestování nedá dopustit. Jen o pár měsíců později si pořídil vlastní obytný vůz a koncem loňského roku i platformu, která funguje jako agregátor půjčoven a propojuje majitele karavanů s potenciálními zájemci o vypůjčení. Tvrdí, že karavaning není výsadou určité skupiny lidí, ale může být dostupnou a udržitelnou formou rekreace pro masy. Za pravdu mu dávají čísla: Jen za první tři měsíce letošního roku prodali v Campiri 900 nocí v karavanech a provedli rezervace za necelé tři miliony korun. A to se teprve blíží hlavní sezona.

 

Zdroj: StartupJobs

2021-04-19 13:24:04 Více


Auta se stala jednou z mála možností cestování

Omezení možností cestování a restrikce v době koronaviru způsobují, že se do koupě obytného vozu pouští i lidé, kteří nikdy dřív o tomto stylu trávení volného času neuvažovali. Z celkového počtu nových majitelů jich je podle Asociace kempování a karavaningu 80 procent.

 

Největší meziroční nárůsty objednávek v portfoliu značky Volkswagen Užitkové vozy loni zaznamenaly kempovací modely California 6.1 a Grand California s délkou 6,1 respektive 6,8 metru. „Počet objednaných vozů Grand California vzrostl mezi lety 2019 a 2020 o 63 procent. 

 

Zdroj: LIDOVKY.cz

2021-04-19 12:08:34 Více


Firmy se snaží soustředit na Čechy

Novým digitálním projektem v oblasti karavaningu je Go2 Camper – český online srovnávač a vyhledávač obytných aut, který umožňuje rezervovat vozy po celém světě a který jeho autoři spustili letos na jaře. Za projektem stojí tým z cestovní kanceláře GO2, která se už dříve věnovala mimo jiné pronájmu obytných vozů v zahraničí.

 

Zdroj: Forbes

2021-04-16 18:26:05 Více
předchozí následující
Závěrečná zpráva FOR CARAVAN 2023

Facebook
Tipy na výlety
Sociální sítě