FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Aktuality


Campiri chce přiblížit obytňáky masám, zájemci se v pandemii hrnou

Před dvěma lety si Lukáš Janoušek půjčil karavan a od té doby na tento typ cestování nedá dopustit. Jen o pár měsíců později si pořídil vlastní obytný vůz a koncem loňského roku i platformu, která funguje jako agregátor půjčoven a propojuje majitele karavanů s potenciálními zájemci o vypůjčení. Tvrdí, že karavaning není výsadou určité skupiny lidí, ale může být dostupnou a udržitelnou formou rekreace pro masy. Za pravdu mu dávají čísla: Jen za první tři měsíce letošního roku prodali v Campiri 900 nocí v karavanech a provedli rezervace za necelé tři miliony korun. A to se teprve blíží hlavní sezona.

 

Zdroj: StartupJobs

2021-04-19 13:24:04 Více  

Auta se stala jednou z mála možností cestování

Omezení možností cestování a restrikce v době koronaviru způsobují, že se do koupě obytného vozu pouští i lidé, kteří nikdy dřív o tomto stylu trávení volného času neuvažovali. Z celkového počtu nových majitelů jich je podle Asociace kempování a karavaningu 80 procent.

 

Největší meziroční nárůsty objednávek v portfoliu značky Volkswagen Užitkové vozy loni zaznamenaly kempovací modely California 6.1 a Grand California s délkou 6,1 respektive 6,8 metru. „Počet objednaných vozů Grand California vzrostl mezi lety 2019 a 2020 o 63 procent. 

 

Zdroj: LIDOVKY.cz

2021-04-19 12:08:34 Více  

Firmy se snaží soustředit na Čechy

Novým digitálním projektem v oblasti karavaningu je Go2 Camper – český online srovnávač a vyhledávač obytných aut, který umožňuje rezervovat vozy po celém světě a který jeho autoři spustili letos na jaře. Za projektem stojí tým z cestovní kanceláře GO2, která se už dříve věnovala mimo jiné pronájmu obytných vozů v zahraničí.

 

Zdroj: Forbes

2021-04-16 18:26:05 Více  

Co Čech, to nomád. Národ se během pandemie zbláznil do obytňáků

Svoboda na kolech láká čím dál víc lidí. Poptávka po karavanech a obytných autech výrazně roste už několik let, ovšem pandemie spolu se zavřenými hotely a penziony ji vystřelily do zcela nových výšin. Jen přes zimu v Česku vzrostly prodeje těchto vozidel o dvě stě procent a pronájmy zhruba o polovinu.

 

A rostly by zřejmě ještě výš, jen už to nejde. Podle Asociace kempování a karavaningu má totiž velká část prodejců pro letošek zcela vyprodáno a přijímá objednávky až na příští rok. Masivní propad naopak zažily segmenty, které se zaměřují na půjčování v zahraničí nebo na přijíždějící cizince.

 

Zdroj: Forbes

2021-04-16 17:57:37 Více  

Pandemie oživila byznys s karavany. Prodejci i půjčovny zdražili a hlásí vyprodáno

Obrovský zájem hlásí drtivá většina evropských zemí v čele s Německem, vozů se ale nedostává. Obchodníci proto zdražili jak auta na prodej, tak k půjčování. „Ceny vozidel se zvýšily v průměru zhruba o pět procent, stejně tak ceny pronájmů. Výrazně zdražily pojistky, a zejména náhradní díly, v některých případech až o osmdesát procent,“ uvádí Vladimír Horký, majitel Karavan centra Hykro, jež vozy prodává, půjčuje, servisuje i vykupuje.

 

Od ledna do března společnost prodala šedesát karavanů, tedy „obytňáků“ i přívěsů, a 28 jich půjčila. První tři měsíce roku přitom dříve patřily k prodejně slabším obdobím. Veškeré vozy určené k půjčení si už zákazníci na první polovinu července rezervovali. „Takhle plno jsme v tuto dobu neměli nikdy za 22 let existence firmy,“ dodává Horký.

 

Zdroj: 

2021-04-14 17:47:22 Více  

Češi se po lockdownu vrhají na obytné vozy. Nahrazují hotely a penziony

Půjčování obytných vozů a karavanů zažívá v Česku boom. Může za to pandemie, kvůli níž se zavřely hotely a apartmány. Karavan je tak jednou z mála alternativ, jak si užít dovolenou, když třeba nemáte vlastní chalupu. Na nové vlně půjčování obytných vozů se veze byznys české platformy Campiri, která vozy zprostředkovává.

 

Video: Zuzana Hodková

Zdroj: SeznamZprávy

 

2021-04-13 13:29:47 Více  

Veletrh FOR CARAVAN získal prestižní Záštitu Hospodářské komory České republiky

 

Je nám ctí, že veletrh FOR CARAVAN získal pro konání dalšího ročníku prestižní  Záštitu Hospodářské komory České republiky.

Záštitu uděluje pan Vladimír Dlouhý, prezident HK ČR, vybraným akcím, které jsou přínosem pro podnikání a podnikatele, pomáhají šířit dobré jméno českých firem v tuzemsku i v zahraničí, popřípadě mají větší společenský význam. Udělení záštity dodává akcím vysokou prestiž – ne každý ji může získat. Je určena těm, kteří patří k nejlepším, a jejichž činnost napomáhá úspěchu dalších podnikatelských subjektů.

 

2021-04-12 13:24:05 Více  

ZMĚNA TERMÍNU KONÁNÍ

Vážení vystavovatelé, návštěvníci FOR CARAVAN a fanoušci obytných automobilů a karavanů,

 

rádi bychom vás informovali o důležité změně v termínu konání dalšího ročníku veletrhu FOR CARAVAN.


Tato akce se bude konat v termínu 26.-28. 11. 2021​ v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Vzhledem ke koronavirové situaci v České republice jsme byli nuceni tradiční březnový termín posunout, a podpořit tak větší bezpečnost vystavovatelů i návštěvníků.

 

2021-02-10 16:50:27 Více  

vivibox-nový rozměr kempování

Vážení příznivci kempování v autě, freecampingu, spaní v autě. FOR CARAVAN nevyšel, proto vás všechny zveme do našeho showroomu v Karviné. Máme zde pro vás otevřeno vždy od 8-15hod. po telefonické domluvě. Telefonická domluva je nutná. Většinu času jsme na dílnách a vyrábíme pro vás boxy. Přijďte se podívat že neděláme žádné dřevěné komody ale kvalitní multifunkční kempovací boxy z nejkvalitnějších materiálů a komponentů na trhu.

Neustále box zdokonalujeme a za poslední rok jsme provedli mnoho změn v oblast bezpečnosti, materiálů a kvality.

Uvidíte, že navštívit náš showroom se vám vyplatí.

 

vivi@vivibox.cz, tel: 603770004

Janského 553/9b,735 06 Karviná

 

2020-10-13 07:54:25 Více  

Dny otevřených dveří společnosti KaravanTravel.cz od 5. 10. do 11. 10.

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří  společnosti KaravanTravel.cz, které probíhají v  pracovních dnech od 9:00 do 18:00 hodin a také o víkendech od 10:00 do 16:30, nebo po telefonické domluvě +420 792 320 382. Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří  společnosti KaravanTravel.cz, které probíhají na adrese: Staré náměstí 1079/11a, 161 00 Praha 6 v  pracovních dnech od 9:00 do 18:00 hodin a také o víkendech od 10:00 do 16:30, nebo po telefonické domluvě +420 792 320 382. Jsme autorizovaný zástupce značek  Eura Mobil, CI Caravans International a Mobilvetta z koncernu Trigano a německé značky chytrých obytných dodávek Clever Vans. Vozy nejen prodáváme a půjčujeme, ale zajišťujeme i komplexní servis včetně montáže příslušenství. Máme jednoduchou filozofii, nabízet zákazníkům špičkové obytné vozy za atraktivní ceny, výhodně nakupujeme a proto vozy výhodně prodáváme.

2020-10-05 14:13:57 Více  předchozí následující
Závěrečná zpráva 2019

Facebook
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje