FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

PF 2023
Předprodej vstupenek na veletrh FOR CARAVAN 2023 zahájen!
Obytný vůz Flair dokazuje, že vysněný dům může mít i kola


 

Je dost možné, že jste o firmě Niesmann + Bischoff nikdy neslyšeli, ale ve skutečnosti se za tímto názvem ukrývá společnost Hymer Group – Hymer  patří k jedněm z předních výrobců obytných vozů.

 

 

Zhruba devítimetrový Flair se poprvé představil světu na düsseldorfském Caravan Salonu, kde na sebe upoutal pozornost stovek, ne-li tisíců párů očí. Je pravda, že Flair sice zaujme povedeným moderním exteriérem, opravdová krása se však skrývá uvnitř – interiér má díky nadčasovému designu předpoklad k tomu, aby vypadal moderně i za takových deset, možná i dvacet let.

 

 

Vynalézavá kuchyňka nabízí mimo jiné hybridní vařič – částečně indukční, částečně klasický s hořákem

 

Ložnice skoro jako v hotelu

 

Obytný vůz Flair od firmy Niesmann + Bischoff patrně patří k těm nejatraktivnějším „integrám“ na trhu, za což částečně vděčí své konstrukci – technologie dvojité podlahy umožnila všechno užitkové a elektrické vybavení (370l zásobník na pitnou vodu nebo baterie k uložení energie ze solárních panelů) umístit pod podlahu obytné části vozu, takže nic z toho nezabírá prostor na palubě.

 

Pojízdný domek Flair je k mání ve dvou velikostech o délce 887 nebo 927 cm, obě varianty technicky vycházejí z dodávky Iveco Daily 70 C 18, kde pohon zajišťuje 3,0l čtyřválcový turbodiesel o výkonu 180 koní. Ceny začínají na částce 215 tisíc eur (cca 5,4 milionu korun), ovšem za exemplář, který vidíme na fotografiích, si firma účtuje 341 tisíc eur (8,5 milionu korun). Pořád ještě chcete stavět dům?

 

Více ZDEVolterra je první elektrický obytný přívěs na světě


 

Americký výrobce luxusních obytných přívěsů Bowlus představil první plně elektrický obytňák na světě. Ze své baterie dokáže nabít elektromobil.

 

 

Společnost Bowlus, která se zabývá výrobou obytných přívěsů, představila novinku nazvanou Volterra. Jak už název napovídá, přívěs používá výhradně elektrickou energii. Plynové lahve či spalovací generátory proto na palubě nehledejte. Podle výrobce dokonce jde o první plně elektrický produkční obytný přívěs na světě.

 

Kromě toho Bowlus uvádí, že je Volterra první obytný přívěs s indukční varnou deskou či vysokorychlostním připojením k internetu přes satelit. Když se ale vrátíme k baterii, výrobce její kapacitu uvádí hodnotou 17 kWh, což má být dvojnásobek toho, co byla dosud firma schopna nabídnout. Pokud táhnete Volterru za elektromobilem – a nebojíte se o dojezd – můžete její baterii dobíjet z vozu.

 

Naopak pokud máte úplně vybité auto a potřebujete se dostat k nejbližší nabíječce, Volterra poskytne energii vozu. Při plném nabití baterie Volterry údajně elektřina vystačí až na přibližně 100 kilometrů. To je tedy oficiální informace ze strany společnosti Bowlus. Reálně samozřejmě bude záležet na spotřebě vašeho elektromobilu a na profilu cesty. Nabíjení probíhá i jinými způsoby, především pomocí solárních panelů na střeše o výkonu až 480 W.

 

Zdroj: AUTO.CZZávěrečná zpráva 2022


 Obytňák z autobusu: Vyspí se v něm 8 lidí, je vhodný i pro vozíčkáře a kempovat v něm lze celý rok


 

Luxusní komfort, prostornost malého bytu i bezproblémová přístupnost pro vozíčkáře. To přiváží jeden z nejnovějších amerických projektů ve světě obytných vozů. Specialisté z firmy Loki jej na žádost bohatého zákazníka vyvinuli na základech autobusu a vybavili jej vším, co budete při kempování kdy potřebovat.

 

 

Obytný vůz, nebo malý byt? Obytný autobus Loki slibuje velkou prostornost a moderní vybavení.

 

 

Jak vidíte, netradiční obytný vůz je ohromujícím výtvorem s moderním interiérem a spoustou vybavení, jež v obytných vozech není standardem. Loki jej dokonce vybavili i pračkou a sušičkou. Proto nabízí snad všechno, co při kempování v luxusu potřebujete.

 

 

Na střeše je navíc paluba, úložné prostory a solární panely pro získání 2 000 wattů elektrické energie.

 

 

Více: Garáž.czObytný střešní box: Posadit se dá na teréňák nebo pick-up


 

Že už lidé nic nového na poli obytných vozů nevymyslí? Ale kdeže! Říká se, že lidská kreativita se nedá vyčerpat, ba naopak – čím více ji používáte, tím více jí máte. Něco na tom asi bude a dost možná to potvrzuje americká firma Rossmönster, která vyvinula jednoduché a skvěle promyšlené obytné vozy se skládacími střešními boxy.

 

 

Firma se sídlem v americkém Coloradu nabízí pevné skládací boxy, které plní prakticky tutéž funkci jako nám dobře známé stany, avšak poskytují o chlup větší pocit bezpečí.

 

 

 

Díky prosklení se člověk probouzí s výhledem na krajinu. Okna v přední a zadní části se však dají zakrýt pro větší tmu a větší pocit soukromí.

 

Více: Garáž.cz„Malej, ale šikovnej.“ Karavan Mohican nabízí hodně muziky za skvělé peníze


 

Karavany společně s obytnými vozy udělaly v posledních letech obrovský krok kupředu – a možná právě proto jejich popularita i nadále roste. S čím dál větší rozmanitostí tohoto segmentu však mnohdy zapomínáme na karavany kompaktních rozměrů, které ze své skromné velikosti těží díky vynalézavosti naprosté maximum – k takovým patří i tento Mohican.

 

 

Hotomobil je firma z tureckého Istanbulu s tradicí od roku 1998. Pravda, zhruba dvě třetiny jejich „vozového parku“ tvoří obytné vozy založené na vozech Fiat Doblo, Volkswagen Multivan, Ford Transit nebo dokonce Nissan Patrol. Nedávno však představili také tuto šikovnou krabičku, stylový kompaktní karavan jménem Mohican.

 

Mohican se může zdát na první pohled velmi malý (na délku má 3,5 metru), to mu ale pranic nebrání v tom, aby byl schopen posádce nabídnout venkovní kuchyňku, kterou lze od vnitřního obytného a spacího prostoru oddělit chytrou přepážkou – kromě ranní kávy tedy není problém na plotně uvařit také něco výživnějšího.

 

 

V kuchyňce najdeme dřez, vařič a hned po ruce je i lednička o objemu 49 litrů. Tento pracovní prostor lze oddělit od toho spacího chytře vymyšlenou přepážkou

 

 

Uvnitř se bez problému vyspí dva dospělí lidé, za příplatek je možné mít i skládací střešní stan pro další dvě osoby, případně solární panely. Uvnitř je potom celá řada chytrých úložných prostor, další úschovna zavazadel je umístěna venku v přídi karavanu

 

Výrobce na svých stránkách uvádí, že karavan sám o sobě váží rovných 400 kilogramů, takže se k jeho tažení dá použít i poměrně běžný osobní vůz. Tento „malej, ale šikovnej“ karavan potom cenově začíná na částce 13 tisíc eur, tedy zhruba 329 tisících Kč.

 

Více: Garáž.czSouběh veletrhů FOR CARAVAN a FOR BOAT v číslech


 

Děkujeme všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům za jejich účast na 13. ročníku výstavy FOR CARAVAN a 5. ročník výstavy FOR BOAT. Obě výstavy potvrdily stále rostoucí popularitu těchto odvětví a také svou nezastupitelnou roli. Ani letos nechyběla na této významné události žádná důležitá značka z výše uvedených oborů. Ve čtyřech halách a na venkovní ploše o celkové hrubé výstavní ploše 18 300 m2 představilo své novinky 104 vystavovatelů. Počet návštěvníků byl 17 801. V příštím roce se na Vás opět těšíme v jarním termínu 17. – 19. 3. 2023!

 Rumuni roky vyvíjeli co nejlevnější karavan do nepohody


 

Teď ho nabízí s kuchyňkou, sprchou i postelí pro dva a výsledek jejich práce je zajímavý. Existují jistě i dostupnější stroje, ty se však nemohou pochlubit monokokovou konstrukci a schopností pohybovat se v těžkém terénu. Tady to i mnohé další dostanete od méně jak 600 tisíc Kč.

www.fimcaravans.com

 

Více: autoforum.czPřednáška CK Travel America


 

V rámci doprovodného programu CK TRAVEL AMERICA seznámí návštěvníky veletrhu formou přednášky o cestování karavanem na Floridě a představí svůj projekt "Karavany v Americe"

 

Místo konání: Vstupní hala I, sál 3

pátek 18.3. v 15,00 hod

sobota 19.3. ve 14,00 hod

neděle 20.3. ve 13,00 hod

 

CK Travel America zprostředkovává již 15 let pronájem karavanů v USA a Kanadě. Je jediným oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada v ČR, která je se svými 35 půjčovnami po celých Spojených státech a Kanadě největší půjčovnou karavanů v Severní Americe. Nabízí prověřené itineráře tras, speciálně upravené pro cestu karavany, cesty na míru nebo poskytne tipy a rady pro cestování bez pevného denního rozpisu.

Vše co potřebujete vědět o karavaningu v Americe

www.karavanyvamerice.czBACKI adventure – jedinečné offroad karavany


 

Na FOR CARAVANU nebude chybět ani firma BACKI adventure, která je autorizovaným prodejcem offroadových karavnů značky Crawler, které jsou loňskou  novinku na českém a slovenském trhu.


CRAWLER jsou jedinečné offroad karavany a campery na korbu pick-upu, které nabízejí veškerý komfort a zázemí. Jsou malé, lehké, odolné a doprovází je nadupaný design. 

 

Na stánku bude k vidění model TRC 458. Je to karavan s hliníkovým tělem a nezávislým odpružením. Pro 4 osoby, s venkovní a vnitřní kuchyní a koupelnou. 270°otočná markýza a hlavně si poradí hravě s každým terénem. 

 

Tak se na vás budou těšit v hale 7 na stánku 7C03.

 

 

www.backiadventure.czODAK – přídavné vzduchové pérování – výroba,montáž,servis


 

PŘÍDÁVNÉ VZDUCHOVÉ PÉROVÁNÍ

 

je umístěno převážně místo pryžových dorazů a zlepšuje jízdní vlastnosti automobilu. Dále vyrovnává náklon automobilu a udržuje jej při naložení nebo zapřihnutí vleku v tovární rovině. Tímto dochází i ke správnému nastavení světlometů. Přídavné vzduchové pérování dále snižuje nárazy rámů do karoserie a zlepšuje stabilitu vozidla při jízdě, jak v zatáčkách, tak i u předjíždění. Umí vyrovnat náklon automobilu a zvýšit jeho nosnost. I když toto odpružení umí zvednout i těžší váhy, doporučujeme, abyste nepřekračovali povolenou celkovou hmotnost vozidla. Systém může být vybaven ovládáním v kabině a kompresorem na 12V a ovládacím panelem nebo automatickým systémem.

 

Jako jediní v České republice umíme vyrobit a namontovat přídavné vzduchové pérování na všechny typy dodávkových vozidel. Z toho mnoho typů máme přímo skladem.

 

 

Více o nás a naší práci najdete na: www.odak.cz OFICIÁLNÍMI VOZY VELETRHU JE ZNAČKA FORD


 

Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera veletrhu, automobilky Ford. Řekněte si na místě o nabídku autorizovanému prodejci Ford Kačmáček nebo jednoduše využijte tento odkaz. Expozice značky Ford je umístěna ve Vstupní hale 1.

 Veletrhy a akce bez omezení


Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

Veletrhy a další akce pořádané na výstavišti se tímto krokem vracejí do podoby, jak jsme je znali před pandemií. Těší nás rostoucí zájem vystavovatelů i návštěvníků o akce v letošní sezóně a věříme, že tento trend bude úspěšně pokračovat.

Přestože formální kontroly zmizely, výstaviště PVA EXPO PRAHA zůstává bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost všech účastníků. Těšíme se na vás na nejbližších akcích!ADVENTURE CENTRUM


 

ADVENTURE CENTRUM se již řadu let zaměřuje na výjimečné produkty skvělých světových značek, které si pečlivě vybíráme pro cestování, kempink, caravaning, vodní sporty, ekologii, udržitelnost a patentované technologie. Na nezávislé cestování jsme specialisté. Představíme celou řadu skvělých značek. Na veletrhu představí nejen novinky na solární bázi.

 

Život mimo síť nikdy nebyl snazší

 

Solární kuchyně GoSun vám umožní vařit, chladit a nabíjet – kdykoli a kdekoli. Zůstaňte v chladu/mrazu bez ledu a vařte s palivem bez kouře a sazí. Napájejte obě zařízení a nabíjejte svá další zařízení pomocí solárního stolku Solar Table 60W / 120W. Solární kuchyň jsme navrhli tak, aby se každý produkt bezproblémově integroval do komplexního celku.

 

Světový BESTSELLER z USA, vařte, grilujte, pečte skvělá jídla kdykoliv a kdekoliv s vysoce výkonným solárním vařičem GoSun Fusion Hybrid. Za každého počasí i večer nebo ve stanu při kempování či karavanu, prostě bez omezení. GoSun Fusion Hybrid je první přenosná, solární + elektrická trouba na světě, která pracuje mimo síť. Tento všestranný sporák je 5x účinnější než tradiční elektrická trouba.

 

Použití: bez omezení venku i uvnitř, při kempování, obytné auto, lodě, karavan, nouzové události.

 

 

Kromě zmíněného grilu u nás najdete také GoSun Chill přenosnosné kompresorové lednice/mrazák na 12/24V 120 – 230V / solární energie s mnoha využitími. GoSun SolarPanel 10W / 30W+ / 100W je ideální pro nabíjení zařízení, která nepoužívají nic jiného než sluneční svit. Je to jednoduché, stačí připojit jakékoli zařízení a umístit panel na slunce. Při plném slunci se bude připojené zařízení nabíjet rychleji jako typická síťová nabíječka.

 

 

Kromě solárního příslušenství a technologických vychytávek nabídne také radost na vodě

 

Chcete se odlišit od ostatních? Designové umělecké ANOMY nafukovací paddleboardy Vás překvapí. Všechno, co budete potřebovat, se vleze do jednoho batohu. Můžete tak trávit více času na vodě, sportovat nebo cvičit jógu v přírodě. SUP je vhodný pro celou rodinu i pro delší dobrodružné cesty na jakékoliv vodní ploše a také pro surfování nebo sjíždění řek. ANOMY paddleboardy jsou oblíbené mezi majiteli obytných aut, přívěsů a 4WD nebo majiteli lodí a jachet.

 

 

Švýcarské nafukovací paddleboardy MINT LAMA

Jak název napovídá, tyto nafukovací paddleboardy jsou ideálním společníkem pro celou rodinu. Například rodiče a dítě mohou být bez problémů přepravováni současně. Zábava je zaručena i se svým čtyřnohým přítelem! Naše nejširší deska má vysoký objem a je proto velmi uživatelsky přívětivá a stabilní. Výsledkem je, že deska SUP MINT LAMA – FAMILY 10.6 je také dokonalým společníkem pro provádění jógy, pilates nebo protahovacích cvičení bez převrácení. Jedinečné TOP provedení Vás ohromí. Tato Švýcarská značka – MINT LAMA – plně uspokojí celou rodinu na cestách za dobrodružstvím.

 

Nafukovcí Hobie Kajaky s unikátním pohonem MirageDrive

 

Pokud se chcete na své příští rodinné cestě trochu pobavit, nehledejte nic jiného než nový TOP model a NOVINKA 2022 Hobie iTrek Fiesta MirageDrive. Tento jedinečný nafukovací DUO/QUATTRO kajak je vybaven čtyřmi pohodlnými sedadly a dvěma pohony MirageDrives GT s technologií Glide a Kick-Up Fins s možností rozšíření až na 4 pohony MirageDrives. Celkem hned tři nafukovací modely iTrek a také nafukovací IEclipse.

   

 

Cestovní 12V odpařovací chlazení TRANSCOOL

 

Nová modelová 2022 řada velmi oblíbených chlazení do karavanů TRANSCOOL 12V/24V/110-230V + POWER je vhodný do vašeho, karavanu, obytného vozu, lodě, autostanu, kamionu nebo 4WD, stanu chaty, srubu nebo v domácnosti! Nevyžaduje žádné řezání, vrtání ani trvalou montáž.

Jednoduše ho naplňte vodou a zapojte do zásuvky cigaretového zapalovače. Je to lehký, vysoce účinný dvanáctivoltový přenosný chladič vzduchu, který byl vyvinut a vyroben pro australské podmínky.

 

 

ADVENTURE CENTRUM osobně prověřuje v praxi všechny produkty. Jsme s Vámi i na veletrzích již 17 let a naši zákazníci jsou vždy překvapení a spokojení, což nás velmi těší. Můžete nás také navštívit v našem showroomu a obchodě, kde Vám rádi vše předvedeme, vysvětlíme a poradíme.

 

Těšíme se na setkání v Praze Letňanech HALA 7/B07

 

 Festival KOLEM SVĚTA jako doprovodný program veletrhů For Caravan a For Boat


 

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA (www.kolemsveta.cz) má v České republice dlouhou tradici. Již od roku 2003 sdružuje hlavní pořadatel festivalu Karel Wolf cestovatele a fotografy, kteří svými projekcemi fotografií a krátkých filmů inspirují ostatní cestovatele a fotografy k výletům za dobrodružstvím.

 

V současné době, kdy problém covidu znesnadňuje cesty za hranice Evropy, je program festivalu zaměřen více na blízké evropské cesty a nebo destinace ve světě, které jsou „covid-free“.

 

 

SOBOTA 19.3.2022 (10.00-18.00)

·       S Jakubem na cestách – expedice na tři kontinenty s rybářem Jakubem Vágnerem

·       Island, Azory a Irsko (představí fotograf Petr Jan Juračka)

·       Arménii a Gruzii představí Martin Půlpán (alias Lost Czech Man)

·       Jordánsko – Petru a Wádí Rum (představí Julius Lukeš)

·       Dolomity (představí fotograf Vladimír Hammer)

·       Kanárské ostrovy (představí Václav Bacovský)

·       A dále … Thajsko, Afrika, Srí Lanka, Norsko …

 

NEDĚLE 20.3.2022 (10.00-17.00)

·       Istanbul (představí průvodce a fotograf Miloslav Martan)

·       Rok v obytňáku (vanlife představí Jan Rychtařík s rodinou)

·       Národní parky Chile (představí Lukáš Baier)

·       Tanzánii (prezentuje Pavel Svoboda)

·       Island (představí cestovatel Vojtěch Lhotský)

·       Kostariku (prezentuje Martin Mykiska)

·       A dále … Peru, Irán, Irsko, Karibik …

 

V rámci festivalu vystoupí i krásné tanečnice s indonéskými a indickými tanci. V odpoledních hodinách během každého dne se můžete zúčastnit i slosování o hodnotné ceny vyplněním anketního lístku.

 

Přesný program a vstupenky naleznete zde: www.kolemsveta.cz/festival2022

 Proč Yena Mini Camper? Protože potřebuješ svobodu!


 

Venku leze slunce! Nebo kydá prašan! Nebo to po dešti dost teče! Je třeba hned vyrazit! K vodě, do lesa, na hory, pryč od všedního vopruzu. Nasázíš to do auťáku, naložíš bike, kajak nebo v zimě něco na ski a jedeš. Zaparkuješ na ideálním místě. Neřešíš campy, všude se vejdeš, a přitom máš dokonalej ložument ve svý káře. Na to přesně je Mini Camper – vestavba do auta.Venku leze slunce! Nebo kydá prašan! Nebo to po dešti dost teče! Je třeba hned vyrazit! K vodě, do lesa, na hory, pryč od všedního vopruzu. Nasázíš to do auťáku, naložíš bike, kajak nebo v zimě něco na ski a jedeš. Zaparkuješ na ideálním místě. Neřešíš campy, všude se vejdeš, a přitom máš dokonalej ložument ve svý káře. Na to přesně je Mini Camper – vestavba do auta.

 

www.yena.cz

 KARAVAN CENTRUM MORAVA.CZ na veletrhu FOR CARAVAN Praha 2022


 

Cestování v karavanu nebo obytném autě mají Češi čím dál více v oblibě. Novinky ze světa nezávislého cestování představí na veletrhu FOR CARAVAN Praha 2022, také kroměřížská firma KARAVAN CENTRUM MORAVA.CZ v termínu 18.-20.03 2022 v hale „2“ (výstavní místo 2A01). 
K vidění zde bude celkem 7 renomovaných značek (Fendt Caravan, Mobilvetta, EuraMobil, Laika, Etrusco, VANTourer a Forster) jejichž je autorizovaným zástupcem. Zároveň poskytuje komplexní služby včetně záručního a pozáručního servisu.

 

 


Veletržní prezentace firmy KARAVAN CENTRUM MORAVA.CZ se bude rozprostírat na ploše více než 650m2, a díky tomu může nabídnout podrobný přehled, i co se týká srovnání jednotlivých značek.

 

Návštěvníci si tak budou moci jednoduše porovnat jednotlivého zpracování vozidel, design a možnosti rozložení interiéru. Na své si tedy přijdou jak zkušení karavanisti, tak i začátečníci, kteří se na svou první cestu teprve chystají.

 

Zde malá ochutnávka prezentovaných vozidel:

Prémiové FENDT nabízí maximální funkčnost, prvotřídní kvalitu řemeslného zpracování s osvědčenou historií již 51 let.

Exkluzivní MOBILVETTA nabízí širokou škálu obytných automobilů s prvotřídní kvalitou, italským stylem a luxusem.

V Toskánku se vždy vytvářelo umění, proto není divu, že vozidla LAIKA se vyznačují jedinečnou kombinaci stylu, pohodlné jízdy a vytříbeného italského designu.

EURA MOBIL jsou opatřeny schvalovací pečetí "Made in Germany". Tato značka nabízí tu nejvyšší kvalitu. Interiér navozuje příjemnou atmosféru a zaručuje prvotřídní komfort při cestování.

ETRUSCO v sobě kombinuje moderní design s praktickou funkčností - vytváří skvělou symbiózu radosti z cestování a komfort bydlení. Etrusco je součástí největšího výrobce karavanů Hymer Group.

Německá značka VANTourer nabízí nenápadné a multifunkční obytné vestavby s řadou chytrých řešení. Díky své velikosti otevírá nekonečné možnosti v cestování.

 


RÁDI BYCHOM VÁS TÍMTO NA NAŠI PREZENTACI POZVALI.

Karavan Centrum Morava.CZ disponuje špičkovým týmem, který Vám vždy poradí s výběrem vašeho vysněného obytného vozu nebo karavanu.


Karavan Centrum Morava.CZ "UDÁVÁME SMĚR TRENDŮM, DOBRODRUŽSTVÍM A SVOBODNÉMU CESTOVÁNÍ"

 Visu


 

Stejně jako v loňském roce na podzim se i letos na veletrhu FOR CARAVAN představí český výrobce kempingových vestaveb Visu. Vestavby od Visu řeší komplexně prostor dodávky a kromě kuchyně a postele nabízí i sezení se stolem a řešení úložného prostoru. Těšit se můžete na oba stěžejní modely vestaveb této značky Visu Moie a Visu Sitka včetně vylepšení a příslušenství pro sezónu 2022.

 

www.visu.camp

 AmerickéKaravany.cz


 

Společnost AmerickéKaravany.cz se zabývá dovozem nových luxusních amerických karavanů, obytných přívěsů a mobilních domů. Ty je možné použít jak pro cestování tak pro trvalý mobilní dům, třeba na zahradu svého domu, místo chaty, nebo kdekoliv se to hodí. Na veletrhu FOR CARAVAN 2022 si můžete prohlédnout a objednat osobně nejpopulárnější model 2022 Forest River Cherokee Wolf Pup 18TO.

 Meva


 

Meva a.s. je tradičním českým výrobcem plynových spotřebičů. Vizí společnosti je vyrábět a distribuovat produkty nezaměnitelné kvality a spolehlivosti s ohledem na životní prostředí.

 

V sortimentu najdete výrobky pro kutily, zahradu či volný čas jako například hořáky, zahradní topidla a teplomety, outdoorové a kempinkové vařiče. Společnost působí na trhu od roku 1898 a proto jsou výrobky Meva a.s. prověřeny generacemi.

 Dopravní omezení v oblasti Letňan


 

Vážení návštěvníci veletrhů v areálu PVA EXPO PRAHA,

 

věnujte pozornost této informaci ohledně dočasného omezení dopravního provozu v ulici Tupolevova.

 

Z důvodu rekonstrukce v úseku Beranových – Veselská bude dopravní režim v oblasti Letňan řešen následovně: provoz ve směru od Čakovic směrem k areálu PVA EXPO PRAHA Letňany bude po celou dobu trvání rekonstrukce bez omezení, ale v opačném směru - do Čakovic - bude provoz umožněn pouze autobusům MHD a cyklistům, pro ostatní dopravu je vyznačena objízdná trasa po komunikacích Beranových a Veselská.

 

Termín rekonstrukce: 1. 3. – 10. 4. 2022. Více informací na opravujeme.toEGOÉ


 

Kempingové vestavby do aut Nestbox. Dávají svobodu nemít cíl a vydat se za dobrodružstvím. Umožňují vydat se kamkoliv, přitom se nevázat na ubytování ani podmínky. Ve čtyřech, ve dvou, vždy v pohodlí…

 

Kempingová vestavba do aut je nápadem společnosti EGOÉ z Bílovic. Technologicky jedinečná, precizně zpracovaná. Variabilní, s podporou servisu.

 

Základem Nestboxu je korpus s prostorem pro vařič a vodu, dále pro lednici či chladící tašku a vyjímatelné šuplíky. Velikost auta není omezující, Nestbox vyjede s každým rodinným vozidlem.

 

Udělejte si z auta druhý domov. www.egoe-nest.eu

 AZUB BIKE s.r.o.


 

AZUB je dovozcem skládacích kol a elektrokol značky Tern, které se výborně hodí pro použití v karavanech a na lodích. A to především díky svým kompaktním rozměrům a chytrým funkčním detailům. Druhou významnou značkou, kterou AZUB zastupuje je německý ORTLIEB, což je firma specializující se na vodotěsné outdoorové vybavení. V jejím portfoliu najdete brašny, vaky, cestovní tašky, lodní pytle a mnoho dalšího. Vše vyráběno v Německu a s pěti letou zárukou.Rodinná firma Rakar, spol s r.o.


 

Vám již čtvrtým rokem přináší na český trh kvalitní slovinské vestavby MegaMobil. Tyto obytné dodávky nabízí díky svému perfektnímu zateplení komfort a pohodu na cestách v jakémkoliv ročním období. Ručně zpracované interiéry si může každý nakonfigurovat dle svých představ do jakýchkoli barev dřeva i polstrování. V pěti velikostech vozů si díky široké škále doplňků na své přijdou dobrodruzi, sportovci, starší páry i mladé rodiny. Unikátní sprcha, vypolstrované zadní i posuvné dveře a vstřícný přístup prodejců jsou na veletrhu hlavním poznávacím znamením českého zastoupení značky MegaMobil. Kromě klasických služeb nabízí české zastoupení i nadstandardní poprodejní přístup, odborné konzultace a rádi vám ve své firmě 50 km za Prahou pomůžou s výběrem vyhovujícího vozu.

 

Víc informací a kontakty najdete na www.megamobil.cz

 Na veletrh již bez certifikátu!


 

Důležitá změna!! Veletrhy jsou nyní přístupné bez prokazování bezinfekčnosti týkající se koronaviru. Tento krok znamená mnohem větší komfort jak pro naše návštěvníky, tak vystavovatele. Zároveň věříme, že je to signál oznamující blížící se konec koronavirové pandemie, na který všichni netrpělivě čekáme. 

 

I bez kontrol certifikátů zůstávají naše veletrhy bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu, dezinfekci či rozestupy účastníků. Těšíme se na vás na veletrhu, který již proběhne ve zlepšené atmosféře, bude se těšit většímu zájmu návštěvníků i vystavovatelů a přinese potřebný restart veletržních příležitostí.Webasto – společník na lodi i v karavanu


 

Již více než sto let je Webasto výrobcem topných a klimatizačních systémů. A vy můžete ve Vašem obytném voze, nebo na palubě Vaší lodi zažít pohodlí a komfort domova. V zimě hřejivé teplo, v létě příjemný chládek díky moderním a designovým výrobkům od Webasto.

www.webasto.com

 CK TRAVEL AMERICA


 

CK TRAVEL AMERICA zprostředkovává již 15 let pronájem karavanů v USA a Kanadě. CK TRAVEL AMERICA je jediným oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada, která je se svými 35 půjčovnami po celých Spojených státech a Kanadě největší půjčovnou karavanů v Severní Americe. Žádná jiná česká ani slovenská CK se tímto partnerstvím pyšnit nemůže. CK TRAVEL AMERICA nabízí prověřené itineráře tras, speciálně upravené pro cestu karavany, cesty na míru nebo poskytne tipy a rady pro cestování bez pevného denního rozpisu. CK TRAVEL AMERICA provádí rezervace kempů všech kategorií, od soukromých kempů, přes ty v národních, státních a provinčních parcích až po doporučení, kde lze kempovat bezplatně. CK TRAVEL AMERICA dále zajišťuje letenky, ubytování v hotelech po příletu, zážitkové služby, pojištění i všechny vízové formality. V rámci doprovodného programu seznámí návštěvníky veletrhu  formou přednášky o cestování karavanem na Floridě.

 

www.travelamerica.cz

 

 Bazar karavanů na výstavě FOR CARAVAN 2022


 

Chcete nabídnout svůj karavan nebo obytný vůz k prodeji na výstavě FOR CARAVAN? Využijte možnosti a nabídněte ho několika tisícům návštěvníků, kteří výstavu navštíví. Bazarová stání budou v provozu po celou dobu výstavy (pátek – neděle) na venkovní ploše před Vstupní halou I výstaviště PVA EXPO PRAHA. Prodejní místo je nutné předem zarezervovat doručením vyplněného objednávkového formuláře, který najdete v sekci Pro vystavovatele nebo si ho můžeze stáhnout přímo ZDE.

 

Ceny pro vystavení vozu jsou rozděleny podle velikosti exponátů. Po úhradě převodem nebo v hotovosti na registraci vystavovatelů obdržíte bazarovou kartu pro zveřejnění potřebných technických údajů a kontaktů. Zároveň obdržíte vystavovatelský průkaz, který Vás opravňuje k bezplatnému vstupu na výstaviště po celou dobu výstavy a tak můžete být s případnými zájemci okamžitě v osobním kontaktu.

 Závěrečná zpráva 2022

 

Facebook
Tipy na výlety
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje