FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Léto láká ke karavaningu. Zkuste zajímavou výzvu 3x7


 

S nadcházejícím létem a uvolňováním opatření začíná růst zájem o dovolené. Na popularitě pak nabírá i cestování v karavanu. Zkušená karavanistka Klára Hájek Velinská, která prošla výzvou 3x7, radí, kam vyrazit a na co si dát pozor.

 

 

Stále více lidí začíná přicházet na chuť karavaningu. S vlastním domem na kolech se totiž dá pohodlně dojet kamkoliv a užít si příjemnou dovolenou v mnohých zákoutích naší republiky. Pro poznání Česka motivuje také výzva 3x7, díky které poznáte s pomocí karavanu sedm krajů za krátký čas.

 

„Vyrazili jsme na velkou výzvu, která se jmenuje 3x7 v karavanu. Jejím cílem je mimo jiné ukázat karavanistům, že není třeba pro aktivní dovolenou v pohybu jezdit do zahraničí, ale můžete ji zažít i tady. 3x7 znamená, že za sedm dní projedeme sedm kempů a sedm krajů,” vysvětluje známá propagátorka kempování a karavaningu Klára Hájek Velinská.

 

„Dnes se nám to povedlo, je poslední den výzvy a musím říct, že těch zážitků je obrovské množství a rozhodně doporučuji každému, kdo se nebojí aktivně cestovat a chce toho hodně zažít, aby si svou osobní výzvu také udělal,“ motivuje Hájek Velinská.

 

Během výzvy navštívila Liberecký, Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Středočeský kraj a nakonec zakotvila v Praze.

 

Zdroj: Novinky.czStartuje projekt Kudy z nudy – 3x7 v karavanu po Česku


 

(Praha, 2. 6. 2021)

Dnes startuje týdenní tour po českých kempech, na kterou Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism vypravila ostřílenou karavanistku Kláru Hájek Velinskou. Cílem projektu je představit tuzemským i zahraničním fanouškům karavaningu krásy České republiky a ukázat jim, kam se za poslední léta posunula kvalita a služby českých kempů. Reportáže, zkušenosti s cestováním v karavanu, rady a doporučení Kláry Hájek Velinské obohatí také novou landing page cestovatelského portálu Kudy z nudy Karavanem po Česku

 

 

„Podle našich informací roste enormně zájem o koupi nebo zapůjčení obytných vozů a přívěsů. Jen v dubnu letošního roku stoupl počet nových registrací obytných vozů oproti dubnu roku 2020 o cca 170 %, u obytných přívěsů o zhruba 113 %. Také valná většina prodejců hlásí, že v případě objednávky nového karavanu dle přání zákazníka je dodací lhůta až začátkem roku 2023. Nyní jsou k dispozici pouze skladové vozy, na neskladové se čeká minimálně rok,“ říká Jan Herget ředitel státní agentury CzechTourism.

 

Podle dat ČSÚ vzrostl vloni počet domácích hostů v kempech zhruba o 60 tisíc hostů. Celkem přijelo do kempů v ČR 1 283 000 tuzemských hostů a strávili v nich 3 187 000 nocí. Nejsilnějšími měsíci byly samozřejmě červenec (počet tuzemských hostů meziročně vzrostl o 17 %) a srpen (nárůst počtu tuzemských hostů meziročně o 24 %). I v letošní hlavní sezóně vykazuje v některých krajích České republiky nejvyšší (až 70 %) obsazenost kategorie ubytovacích zařízení, která na portálu Booking.com zahrnuje kempy, chaty a chalupy.

 

„Na tyto trendy reagujeme nejen na cestovatelském portálu Kudy z nudy, ale také marketingovými aktivitami v zahraničí. Do výzvy k partnerské spolupráci a incomingové propagaci českých kempů na evropských trzích se přihlásilo přes čtyřicet českých kempů. Ti, co zaslaly potřebné materiály jsou již nyní propagovány na stránkách www.visitczechrepublic.com a jsou zařazeny do propagačních kampaní v zahraničí, přičemž většina kempů cílí převážně na Nizozemí, Německo, ale také Dánsko, Polsko a Belgii,“ doplňuje Jan Herget.

 

Během první sedmidenní cesty zmapuje Klára Hájek Velinská šest kempů v šesti krajích a důležitou součástí jejího putování budou také informace pro začínající karavanisty. „S nováčky mezi karavanisty se v poslední době doslova roztrhl pytel a je potřeba ukázat, že tento oblíbený koníček má svá pravidla a specifika, která je třeba na cestách ctít. Jejich nedodržování vyvolává nelibost mezi těmi, kteří se zásadami řídí a co především, zatěžuje to přírodu, do které v karavanech primárně míříme,“ říká Klára Hájek Velinská z all4camper.cz.

 

Reportáže z projektu 3x7 v karavanu můžete sledovat také ZDE.

 

Veletrh FOR CARAVAN je hrdým partnerem projektu. Více na www.forcaravan.cz nebo na FB.

 

 

 Velká karavanistická výzva začíná – získá Klára všechny své cestovatelské trumfy?


Klára  vyráží na svou první ze třech plánovaných cest v rámci hodně zajímavého projektu „3×7 v karavanu“. Proto nastal čas, aby vám celý tento koncept nejen více představila, ale také vás seznámila s kompletním itinerářem jeho první části, která se týká Čech.

Celý článek s podrobnostmi naleznete zde po rozkliknutí: 

Velká karavanistická výzva začíná již za tři dny - získám všechny své cestovatelské trumfy? | Kempujeme s Klárou - All4Camper

 

 7 dní, 7 krajů, 7 kempů


 

Odjíždíme už 2. června, buďte u toho s námi!

Na co se můžete těšit?

 

  • 7 kempů v 7 českých krajích
  • tipy na výlety po okolí
  • soutěže o vstupenky na veletrh i další drobné dárkové předměty v kempech, kde bude Klára Hájek Velinská kempovat, ale také na FB Kempujeme s Klárou - All4Camper

 

SLEDUJTE NÁS

 

Každý den vám zprostředkujeme žhavé informace.

Nechte se inspirovat a užijte si letošní dovolenou v Čechách.

Obytné auto Carado A132 půjčuje na cestu Hykro, s.r.o.

 

 Plánujete letošní dovolenou v Čechách, ale zatím nevíte, kam se vydat? Pak zpozorněte!


 

Chystáme pro vás unikátní reportáž ze 7 českých kempů v 7 krajích. Dáme vám tipy na výlety, ukážeme okolí a přiblížíme krásy i strasti cestování v karavanu.

 

To vše s vášnivou karavanistkou Klárou Hájek Velinskou z Kempujeme s Klárou - All4Camper. Klára letos vyjede celkem 3x – v červnu po Čechách, v září po Moravě a nebude chybět ani zimní kempování.

 

Těšte se, brzy vám řekneme více!

 

Partnery projektu jsou: Czech Tourism, Kempujeme s Klárou - All4Camper, Kudy z nudy, Hykro, s.r.o. a FOR CARAVAN.

 

 Závěrečná zpráva 2019

Facebook
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje