FOR CARAVAN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Bazar karavanů na výstavě FOR CARAVAN 2023


 

Chcete nabídnout svůj karavan nebo obytný vůz k prodeji na výstavě FOR CARAVAN? Využijte možnosti a nabídněte ho několika tisícům návštěvníků, kteří výstavu navštíví. Bazarová stání budou v provozu po celou dobu výstavy (pátek – neděle) na venkovní ploše před Vstupní halou II výstaviště PVA EXPO PRAHA. Prodejní místo je nutné předem zarezervovat doručením vyplněného objednávkového formuláře, který najdete v sekci Pro vystavovatele nebo si ho můžeze stáhnout přímo ZDE.

 

Ceny pro vystavení vozu jsou rozděleny podle velikosti exponátů. Po úhradě převodem nebo v hotovosti na registraci vystavovatelů obdržíte bazarovou kartu pro zveřejnění potřebných technických údajů a kontaktů. Zároveň obdržíte vystavovatelský průkaz, který Vás opravňuje k bezplatnému vstupu na výstaviště po celou dobu výstavy a tak můžete být s případnými zájemci okamžitě v osobním kontaktu.

 AGACHEM S.C. – POLSKO, výrobce domácí chemie


 

www.agachem.eu

 

Naše produkty jsou založeny na moderních recepturách.

Získaly uznání zákazníků v Polsku, Německu, České republice, Dánsku a Maďarsku.

 

Naše produkty jsou:

 

MOBILE TOILET - tekutina do turistických toalet. Používá se v karavanech, autokarech, jachtách.

Je určen pro použití v:

  • spodní nádržka toalety
  • horní nádrž

 CAMPER TOALET 1L – 3v1 SUPER KONCENTRÁT velmi silně kondenzovaná tekutina pro turistické toalety. Odpovídá 5L BALENÍ tradiční toaletní kapaliny. Používá se např. v karavanech, jachtách, autokarech.

 

  Určeno pro použití v:

  • spodní nádrž (kazeta)
  • horní nádrž
  • nádrž na šedou vodu

ODOR STOP – multifunkční přípravek pro neutralizaci pachů.

Určeno pro obytné vozy, autobusy, pečovatelské domy, charterové společnosti, úklidové společnosti, hotely, komerční a obytné prostory.

Čistí vzduch a poskytuje trvalý efekt svěžesti. Bezpečné pro všechny povrchy. Neobsahuje alergeny.

Odstraňuje nejen následky, ale i příčiny nepříjemného zápachu.

 S VISU jste doma. Kdekoliv.


 

Visu jako česká společnost od roku 2018 vyvíjí originální vestavby pro střední dodávky. Nehledá senzaci v podobě jednoúčelových vychytávek, ale přistupuje komplexně k řešení prostoru, takže kromě kuchyně a postele nabízí i sezení se stolem uvnitř nebo originální řešení úložného prostoru.

 

Díky tomu, že ve Visu stojí za celým procesem, od prvotní myšlenky až po finální montáž, ručí nejen za skvělý design produktu, ale i za jeho precizní provedení. To platí i pro novinky na sezónu 2023, na které se můžete těšit na veletrhu FOR CARAVAN.

 

www.visu.camp

 

 camper4mountain na FOR CARAVAN


 

 

Značka Camper4Mountain je polský výrobce obytných nástaveb. Společnost tvoří tým specialistů, kteří se nebojí výzev a jsou schopni na základě vozu VW Transporter realizovat i ten nejnáročnější projekt. Společnost se zaměřila na přestavbu specifického modelu karoserie, čímž se na základě výše uvedeného modelu zařadila mezi přední výrobce obytných vozů. Na montážní linku přijíždějí nové i ojeté modely.
Aby společnost vyšla vstříc potřebám svých zákazníků, vyvinula také chemické přípravky pro karavany určené výhradně pro servis obytných vozů, které umožní připravit vozidlo k čistému a sterilnímu používání a následně tento stav udržet co nejdéle.

 

www.camper4mountain.eu

 Meva a.s.


 

Tradiční výrobce a distributor kempinkových a outdoorových spotřebičů, představí a nabídne sortiment jako jsou vařiče, topidla, kartuše, lampy, grily a nádobí. Na veletrhu Meva představí také novinky v podobě dvou plotnového přenosného vařiče Dual compact či absorpční ledničky. Meva je mimo outdoorových výrobků také významným producentem nejrůznějšího řešení pro průmysl, domácnosti i města či obce.

 

Veškerý sortiment naleznete na www.mevatec.cz

 Splň si svůj sen s Karavany Humpolec


 

 

Cestování v obytném autě mají čeští turisté stále více v oblibě. Novinky ze světa obytných vozů, kterými si můžete plnit své vlastní touhy po cestování, se představí na veletrhu FOR CARAVAN Praha 2023 také Humpolecká rodinná firma KARAVANY HUMPOLEC v termínu 17. – 19.3. 2023, kterou najdete na hale č.2.

 

K vidění zde budou celkem tři známé značky (Eura Mobil, Rimor a BluCamp).

Firma Karavany Humpolec díky svým dlouholetým zkušenostem umí poradit, co by měl obytný vůz v základním vybavení mít a jaké příslušenství je potřeba si nechat nainstalovat do Vašeho obytného vozu pro pohodlnější cestování. Také firma zajistí montáž příslušenství a záruční servis.

Veletržní prezentace firmy Karavany Humpolec se bude rozprostírat na ploše 280 m², a díky tomu může nabídnout podrobný přehled všech jednotlivých vystavovaných komponentů.

 

Návštěvníci veletrhu si tak budou moci prohlédnout obytná auta, porovnat jednotlivé zpracování vozidel a jejich design, výbavu vozů s příslušenstvím a nahlédnout do interiéru. Ať už se jedná o zkušeného cestujícího s obytným vozem či teprve začínajícího s plněním svých snů o cestování, tak každý si tu přijde na to své.
Těšit se můžete na obytné vozy italské značky BluCamp, kdy jsou Karavany Humpolec jediným zastoupením v ČR. Obytné vozy BluCamp navodí správný komfort pro Vaši cestu a překvapí Vás svou praktičností.
Rimor v italském stylu v sobě ukrývá jedinečný styl, pohodlnou jízdu a širokou škálu nabídky obytných vozů.
Německé obytné vozy Eura Mobil nabízejí příjemnou atmosféru interiéru, kde se budete cítit pohádkově a navodí tu správnou atmosféru pro Vaše dobrodružství na cestách.
RÁDI BYCHOM VÁS TÍMTO POZVALI NA VELETRH, kde na Vás bude čekat špičkový odborný tým, který Vám vždy a rád poradí s výběrem obytného vozu na cestu vašich snů.

 

www.karavanyhumpolec.cz

 Rodinná firma zabývající se prodejem a pronájmem Karavanů, obytných vozů a motorek


 

Na letošní naší první výstavě FOR CARAVAN bychom vám chtěli představit rovnou 3 novinky na českém trhu. Jako zástupci litevské startupové firmy bychom vám rádi představili futuristický a praktický Karavan FormaCamper, který okouzlí každého. Od polské firmy s dlouholetou tradici, vám představíme vestavby na podvozcích VW T6.1 a Mercedes Sprinter a také E-autobus. Trojici Novinek doplní nově pronájem cestovního Endura Aprilia Tuareg 660, který je v médiích oplíván jako splněný sen kombinace Cesta-terén. Přijďte se podívat na náš stánek.

 

www.karavanylubna.cz

 CK Travel America představí na veletrhu svůj projekt „Karavany v Americe“


 

Již 17 let na českém trhu zajišťujeme pronájem obytných vozů v USA a v Kanadě a pro své klienty připravujeme zájezdy na míru pro cesty karavanem. Jsme oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada v ČR a SR. Nabízíme pronájem karavanů pro 2 až 7 osob všech kategorií od 12 pronajímatelů a realizujeme individuální zájezdy na míru do USA a Kanady speciálně připravené pro cesty karavanem.

 

V rámci přednášky "Pronájem karavanů v Americe" hlavní průvodce CK Martin Greša poskytne zasvěcené tipy a rady k pronájmům karavanů, k cestování karavany a ke kempování v USA a Kanadě.

 

Během přednášky "Putování karavanem po americkém jihozápadu" se s vámi podělí o aktuální informace o cestování karavanem na západě USA, seznámí vás s postupem pronájmu karavanu, s kempy a možnostmi kempování, doporučí zajímavá místa a zodpoví vaše dotazy.

 

www.travelamerica.cz

 Oblíbený cestovatelský festival KOLEM SVĚTA je tady!


 

 

Ve dnech 18. a 19. března 2023 se vám na festivalu KOLEM SVĚTA v Praze představí celá řada cestovatelů a dobrodruhů, kteří vás budou inspirovat k vlastním akčním a dobrodružným výpravám do světa. Během dvou dnů se představí řada známých cestovatelů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků. Program obohatí umělecká vystoupení tanečníků a na své si přijdou také vaše chuťové pohárky. K dispozici bude ochutnávka mexických, indonéských, vietnamských a dalších exotických jídel. A na co se můžete konkrétně těšit? Přijďte si poslechnout dobrodružství z Ugandy, Kanady, Alajšky, Tibetu, Indonésie, Kyrgyzstánu, ale také Norska, Španělska, Madeiry anebo jak cestovat s dětmi. Vystoupí cestovatelé a fotografové: Petr Jan Juračka, Petr Slavík, Miloslav Martan, Viktorka Rys Hlaváčková, Jana Wolfová, Igor Brezovar, Vladimír Váchal, Karel Wolf, Ruda Švaříček, Jan Rendl, Lukáš Zeman, Tereza Tobiášová, Erika Valkovičová, a další .... 

www.kolemsveta.cz

 

Vstupenka na festival KOLEM SVĚTA vás opravňuje i ke vstupu na veletrh FOR CARAVAN, FOR BOAT a HOLIDAY WORLD.

 Najdete na veletrhu: FullVans s.r.o.


 

 

Společnost FullVans s.r.o. byla založena na konci roku 2021. Od ledna následujícího roku byla zahájena výroba obytných vestaveb pro renomovanou společnost z Německa. V květnu se podařilo dokončit první auto a společnost zahájila pásovou výrobu s cílem produkovat měsíčně minimálně 15 vozů. Již v srpnu 2022 se společnost dostala na pravidelnou produkci, čítající 25 aut měsíčně. Na podzim stejného roku založila společnost FullVans s.r.o. divizi, prostřednictvím které začala nabízet i individuální vestavby koncovým zákazníkům.

 

 

Nyní se Fullvans  zabývá výrobou českých obytných vestaveb pro nejpopulárnější dodávky.

 

Nová obytná vestavba Siesta je navržena pro nejoblíbenější modely dodávek v Česku a je k dispozici pro velikosti L2H2 a L3H2.

 

Od začátku se firma věnuje zejména sériové výrobě kompaktních obytňáků pro německého výrobce Clever a v dnešních dnech přichází na český i evropský trh s vlastní značkou Fullvans.

 

V momentální situaci na trhu s obytnými vozy, kdy je všechno vyprodané a čekací lhůty jsou dlouhé, navíc láká na jednoduchou dostupnost dodávek na přestavbu, rychlost dodání do pouhých 30 dnů, výbornou investici i překvapivě výhodnou cenu.

 

Nejnovější obytná vestavba se jmenuje Siesta a odkazuje na španělskou odpočinkovou tradici. Co dodat…, nabízí vám všechno, co pro přespání v obytňáku potřebujete.

 

Další variantou je obytná vestavba, jejíž základem se stala Toyota Proace Verso s tradiční délkou karoserie L1, tedy 4959 mm, která kromě praktického obytného modelu přináší také výklopný střešní stan a řadu dalších vychytávek.

Unikátní vestavby si ve Fullvans sami vyrábějí a následně montují do dodávek. Obytná vestavba je ideální pro všechny moderní dodávky značek Citroën, Peugeot, Fiat a Opel ve velikostech L2H2 a L3H2.

 

Pro zachování co nejlepšího komfortu přespávání i plnohodnotného kempování je navržena jako dvoumístná, v delší konfiguraci L3 až třímístná.

 

Všechny přestavěné dodávky současně disponují kompletním interiérem jako velké obytňáky, a dokonce i podobně navrženým. Kuchyňku s jídelním koutem jednoduše přeměníte na lůžkovou část pro až tři lidi, podle velikosti dodávky, a v oddělené kabince najdete koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem i zvenku vyjímatelnou WC kazetou Thetford.

 

Pro co nejdelší bydlení je vám k dispozici 70litrová lednice s mrazákem a oboustranným otevíráním nebo nádrže na 45 litrů čisté vody a 90 litrů odpadní vody.

 

Už slušnou základní výbavu je možné si ještě zlepšit volitelnými prvky. Ty přidávají další okna v obytném prostoru nebo upravují barvu dekoru a tvary překližkové vestavby. Vylepšit je možné i technické zázemí a připlatit si za samostatný bojler nebo nezávislé naftové topení Truma s bojlerem, přídavnou druhou baterii pro obytný prostor a zadní parkovací kameru….

 

Společnost Fullvans klade důraz na kvalitu zpracování, kvalitní materiály a pochopitelně i na cenu. Ta je optimalizována mimo jiné i faktem, že většinu materiálu si produkuje sama a ten, který musí kupovat v rámci celé Evropy tak nakupuje ve velkém množství za příznivé ceny. Ve výrobním závodu nechybí vlastní truhlárna s CNC kde se vyrábí nábytek, izolace a polstrování. Společnost má i speciální pracoviště, produkující kompletní kabeláž.

 

Více informací získáte na webu: www.fullvans.com, tel. kontakt - Petr Fulín:  602 392 812

 

Obytná vestavba Siesta

 

Obytná vestavba Toyota ProaceProč KaravanJede?


 

Než pro Vás něco koupíme, chceme to vidět na vlastní oči. Za svým dodavatelem číslo jedna osobně jezdíme a získáváme pravidelný pohled na výrobu, skladování i připravované novinky. Přímo s výrobcem jednáme o individuálních možnostech výroby na míru podle přání zákazníka. Jsme k dispozici jako technická podpora v záruce. Zajišťujeme proclení i transport do České republiky.

 

 

Co přináší značka DECAMP?

D - DESIGN (v čele turecké značky stojí bratři, kteří vystudovali design a spojili příjemné s užitečným - navrhují karavany pro své zákazníky tak, jakoby je vytvářeli přímo pro sebe)
E - EVROPA - zastoupení v Turecku, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, Izraeli a s námi nově v ČR i SR!)
C - CENA (za stejnou cenu na trhu pořídíte karavany, kterým chybí naše extra silná izolace - v létě chladí/v zimě hřeje, výklopná střešní postel, která dokáže zvětšit užitnou kapacitu! nebo geniálně navržený prostor se zátěžovým interiérem pro denní používání v terénu)
A - ATRAKTIVITA portfolia (víte, že typ DECAMP C3 je na trhu jediný obytný přívěs, který uvnitř uveze i Vaši motorku a přitom nabízí prostor pro spaní, kuchyňku a oddělené WC s koupelnou?)
M - MOTTO (spolehlivě, bezpečně, pohodlně - jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny milovníky cestování nebo sportovní nadšence, kteří při jízdě svými koníčky potřebují kvalitní zázemí)
P - PRECIZNOST zpracování (více kvality = méně oprav = více spokojenosti a větší úspora času i peněz pro zákazníka)

 

www.karavanjede.cz

 

 Cestuj, kempuj, objevuj s NOTENT


 

 

Multifunkční vestavby do osobáků i dodávek, to je hlavní doménou firmy NOTENT, která už pátým rokem přináší na trh minimalistické, šikovné a perfektně skladné řešení pro ty, kdo chtějí zažít svět vanlife a přitom to stejné auto bez omezení používat pro běžné rodinné nebo pracovní potřeby. Protože vestavba od NOTENT není jen pro dny volna, ale vyhledávaná je také mezi řemeslníky, kteří svou dodávku používají pro práci. V Praze se NOTENT představí se svou Toyotou Proace Verso upravenou na kempingový vůz. K vidění bude také řešení spací vestavby včetně výsuvného podia i pro menší MPV vozy a vyzkoušet bude možné i vestavbu typu Biker určenou pro všechny vlky samotáře a dobrodružné duše. To vše doplněné o originální doplňky a vychytávky vznikající pod NOTENT značkou. Na veletrhu For Caravan veřejnosti ukáží také několik novinek připravovaných pro startující sezónu 2023.


www.notent.cz

 FOTR NA TRIPU na veletrhu


 

Naše jarní veletrhy FOR CARAVAN a HOLIDAY WORLD budou mít vzácného hosta.

 

O cestování ve stopách Odyssea po středomořských ostrovech přijde do PVA EXPO PRAHA vyprávět Pepa Vrtal alias FOTR NA TRIPU, kterého náš organizátorský tým, v čele s Vandou Petrov (Yousifovou) a Janicou Cigliánovou podporuje.

 

Se svou tripující rodinkou právě vyrazil do oblasti, která čítá asi 4300 ostrovů a kdybyste na každém z nich strávili jeden den, budete putovat dvanáct let. Která místa stojí za návštěvu a jaké zajímavosti je dobré si nenechat ujít, to se u nás na výstavišti dozvíte od Pepy ve dnech 17. až 19. března 2023. Těšíme se.

 Katalog veletrhu FOR CARAVAN


 

 

I v letošním roce připravujeme katalog k veletrhu FOR CARAVAN, ale tentokrát ve zcela novém provedení. Kromě klasických informací jako jsou seznam vystavovatelů, výstavní rastry, řazení dle oborů, zde také bude atraktivnější prostor pro Vaši prezentaci. Přípravu obsahu, grafické podoby a inzerce zajišťuje opět vydavatelství SRDCE EVROPY. V této záležitosti Vás tak bude kontaktovat Mgr. Sabina Kvášová, +420 777 767 101, sabina@srdce.evropy.cz, která s Vámi projedná veškeré podrobnosti.

 Plán výstaviště
PF 2023
Předprodej vstupenek na veletrh FOR CARAVAN 2023 zahájen!
Obytný vůz Flair dokazuje, že vysněný dům může mít i kola


 

Je dost možné, že jste o firmě Niesmann + Bischoff nikdy neslyšeli, ale ve skutečnosti se za tímto názvem ukrývá společnost Hymer Group – Hymer  patří k jedněm z předních výrobců obytných vozů.

 

 

Zhruba devítimetrový Flair se poprvé představil světu na düsseldorfském Caravan Salonu, kde na sebe upoutal pozornost stovek, ne-li tisíců párů očí. Je pravda, že Flair sice zaujme povedeným moderním exteriérem, opravdová krása se však skrývá uvnitř – interiér má díky nadčasovému designu předpoklad k tomu, aby vypadal moderně i za takových deset, možná i dvacet let.

 

 

Vynalézavá kuchyňka nabízí mimo jiné hybridní vařič – částečně indukční, částečně klasický s hořákem

 

Ložnice skoro jako v hotelu

 

Obytný vůz Flair od firmy Niesmann + Bischoff patrně patří k těm nejatraktivnějším „integrám“ na trhu, za což částečně vděčí své konstrukci – technologie dvojité podlahy umožnila všechno užitkové a elektrické vybavení (370l zásobník na pitnou vodu nebo baterie k uložení energie ze solárních panelů) umístit pod podlahu obytné části vozu, takže nic z toho nezabírá prostor na palubě.

 

Pojízdný domek Flair je k mání ve dvou velikostech o délce 887 nebo 927 cm, obě varianty technicky vycházejí z dodávky Iveco Daily 70 C 18, kde pohon zajišťuje 3,0l čtyřválcový turbodiesel o výkonu 180 koní. Ceny začínají na částce 215 tisíc eur (cca 5,4 milionu korun), ovšem za exemplář, který vidíme na fotografiích, si firma účtuje 341 tisíc eur (8,5 milionu korun). Pořád ještě chcete stavět dům?

 

Více ZDEVolterra je první elektrický obytný přívěs na světě


 

Americký výrobce luxusních obytných přívěsů Bowlus představil první plně elektrický obytňák na světě. Ze své baterie dokáže nabít elektromobil.

 

 

Společnost Bowlus, která se zabývá výrobou obytných přívěsů, představila novinku nazvanou Volterra. Jak už název napovídá, přívěs používá výhradně elektrickou energii. Plynové lahve či spalovací generátory proto na palubě nehledejte. Podle výrobce dokonce jde o první plně elektrický produkční obytný přívěs na světě.

 

Kromě toho Bowlus uvádí, že je Volterra první obytný přívěs s indukční varnou deskou či vysokorychlostním připojením k internetu přes satelit. Když se ale vrátíme k baterii, výrobce její kapacitu uvádí hodnotou 17 kWh, což má být dvojnásobek toho, co byla dosud firma schopna nabídnout. Pokud táhnete Volterru za elektromobilem – a nebojíte se o dojezd – můžete její baterii dobíjet z vozu.

 

Naopak pokud máte úplně vybité auto a potřebujete se dostat k nejbližší nabíječce, Volterra poskytne energii vozu. Při plném nabití baterie Volterry údajně elektřina vystačí až na přibližně 100 kilometrů. To je tedy oficiální informace ze strany společnosti Bowlus. Reálně samozřejmě bude záležet na spotřebě vašeho elektromobilu a na profilu cesty. Nabíjení probíhá i jinými způsoby, především pomocí solárních panelů na střeše o výkonu až 480 W.

 

Zdroj: AUTO.CZZávěrečná zpráva 2022


 Obytňák z autobusu: Vyspí se v něm 8 lidí, je vhodný i pro vozíčkáře a kempovat v něm lze celý rok


 

Luxusní komfort, prostornost malého bytu i bezproblémová přístupnost pro vozíčkáře. To přiváží jeden z nejnovějších amerických projektů ve světě obytných vozů. Specialisté z firmy Loki jej na žádost bohatého zákazníka vyvinuli na základech autobusu a vybavili jej vším, co budete při kempování kdy potřebovat.

 

 

Obytný vůz, nebo malý byt? Obytný autobus Loki slibuje velkou prostornost a moderní vybavení.

 

 

Jak vidíte, netradiční obytný vůz je ohromujícím výtvorem s moderním interiérem a spoustou vybavení, jež v obytných vozech není standardem. Loki jej dokonce vybavili i pračkou a sušičkou. Proto nabízí snad všechno, co při kempování v luxusu potřebujete.

 

 

Na střeše je navíc paluba, úložné prostory a solární panely pro získání 2 000 wattů elektrické energie.

 

 

Více: Garáž.czObytný střešní box: Posadit se dá na teréňák nebo pick-up


 

Že už lidé nic nového na poli obytných vozů nevymyslí? Ale kdeže! Říká se, že lidská kreativita se nedá vyčerpat, ba naopak – čím více ji používáte, tím více jí máte. Něco na tom asi bude a dost možná to potvrzuje americká firma Rossmönster, která vyvinula jednoduché a skvěle promyšlené obytné vozy se skládacími střešními boxy.

 

 

Firma se sídlem v americkém Coloradu nabízí pevné skládací boxy, které plní prakticky tutéž funkci jako nám dobře známé stany, avšak poskytují o chlup větší pocit bezpečí.

 

 

 

Díky prosklení se člověk probouzí s výhledem na krajinu. Okna v přední a zadní části se však dají zakrýt pro větší tmu a větší pocit soukromí.

 

Více: Garáž.cz„Malej, ale šikovnej.“ Karavan Mohican nabízí hodně muziky za skvělé peníze


 

Karavany společně s obytnými vozy udělaly v posledních letech obrovský krok kupředu – a možná právě proto jejich popularita i nadále roste. S čím dál větší rozmanitostí tohoto segmentu však mnohdy zapomínáme na karavany kompaktních rozměrů, které ze své skromné velikosti těží díky vynalézavosti naprosté maximum – k takovým patří i tento Mohican.

 

 

Hotomobil je firma z tureckého Istanbulu s tradicí od roku 1998. Pravda, zhruba dvě třetiny jejich „vozového parku“ tvoří obytné vozy založené na vozech Fiat Doblo, Volkswagen Multivan, Ford Transit nebo dokonce Nissan Patrol. Nedávno však představili také tuto šikovnou krabičku, stylový kompaktní karavan jménem Mohican.

 

Mohican se může zdát na první pohled velmi malý (na délku má 3,5 metru), to mu ale pranic nebrání v tom, aby byl schopen posádce nabídnout venkovní kuchyňku, kterou lze od vnitřního obytného a spacího prostoru oddělit chytrou přepážkou – kromě ranní kávy tedy není problém na plotně uvařit také něco výživnějšího.

 

 

V kuchyňce najdeme dřez, vařič a hned po ruce je i lednička o objemu 49 litrů. Tento pracovní prostor lze oddělit od toho spacího chytře vymyšlenou přepážkou

 

 

Uvnitř se bez problému vyspí dva dospělí lidé, za příplatek je možné mít i skládací střešní stan pro další dvě osoby, případně solární panely. Uvnitř je potom celá řada chytrých úložných prostor, další úschovna zavazadel je umístěna venku v přídi karavanu

 

Výrobce na svých stránkách uvádí, že karavan sám o sobě váží rovných 400 kilogramů, takže se k jeho tažení dá použít i poměrně běžný osobní vůz. Tento „malej, ale šikovnej“ karavan potom cenově začíná na částce 13 tisíc eur, tedy zhruba 329 tisících Kč.

 

Více: Garáž.czSouběh veletrhů FOR CARAVAN a FOR BOAT v číslech


 

Děkujeme všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům za jejich účast na 13. ročníku výstavy FOR CARAVAN a 5. ročník výstavy FOR BOAT. Obě výstavy potvrdily stále rostoucí popularitu těchto odvětví a také svou nezastupitelnou roli. Ani letos nechyběla na této významné události žádná důležitá značka z výše uvedených oborů. Ve čtyřech halách a na venkovní ploše o celkové hrubé výstavní ploše 18 300 m2 představilo své novinky 104 vystavovatelů. Počet návštěvníků byl 17 801. V příštím roce se na Vás opět těšíme v jarním termínu 17. – 19. 3. 2023!

 Rumuni roky vyvíjeli co nejlevnější karavan do nepohody


 

Teď ho nabízí s kuchyňkou, sprchou i postelí pro dva a výsledek jejich práce je zajímavý. Existují jistě i dostupnější stroje, ty se však nemohou pochlubit monokokovou konstrukci a schopností pohybovat se v těžkém terénu. Tady to i mnohé další dostanete od méně jak 600 tisíc Kč.

www.fimcaravans.com

 

Více: autoforum.czPřednáška CK Travel America


 

V rámci doprovodného programu CK TRAVEL AMERICA seznámí návštěvníky veletrhu formou přednášky o cestování karavanem na Floridě a představí svůj projekt "Karavany v Americe"

 

Místo konání: Vstupní hala I, sál 3

pátek 18.3. v 15,00 hod

sobota 19.3. ve 14,00 hod

neděle 20.3. ve 13,00 hod

 

CK Travel America zprostředkovává již 15 let pronájem karavanů v USA a Kanadě. Je jediným oficiálním partnerem společnosti Cruise America/Cruise Canada v ČR, která je se svými 35 půjčovnami po celých Spojených státech a Kanadě největší půjčovnou karavanů v Severní Americe. Nabízí prověřené itineráře tras, speciálně upravené pro cestu karavany, cesty na míru nebo poskytne tipy a rady pro cestování bez pevného denního rozpisu.

Vše co potřebujete vědět o karavaningu v Americe

www.karavanyvamerice.czBACKI adventure – jedinečné offroad karavany


 

Na FOR CARAVANU nebude chybět ani firma BACKI adventure, která je autorizovaným prodejcem offroadových karavnů značky Crawler, které jsou loňskou  novinku na českém a slovenském trhu.


CRAWLER jsou jedinečné offroad karavany a campery na korbu pick-upu, které nabízejí veškerý komfort a zázemí. Jsou malé, lehké, odolné a doprovází je nadupaný design. 

 

Na stánku bude k vidění model TRC 458. Je to karavan s hliníkovým tělem a nezávislým odpružením. Pro 4 osoby, s venkovní a vnitřní kuchyní a koupelnou. 270°otočná markýza a hlavně si poradí hravě s každým terénem. 

 

Tak se na vás budou těšit v hale 7 na stánku 7C03.

 

 

www.backiadventure.czODAK – přídavné vzduchové pérování – výroba,montáž,servis


 

PŘÍDÁVNÉ VZDUCHOVÉ PÉROVÁNÍ

 

je umístěno převážně místo pryžových dorazů a zlepšuje jízdní vlastnosti automobilu. Dále vyrovnává náklon automobilu a udržuje jej při naložení nebo zapřihnutí vleku v tovární rovině. Tímto dochází i ke správnému nastavení světlometů. Přídavné vzduchové pérování dále snižuje nárazy rámů do karoserie a zlepšuje stabilitu vozidla při jízdě, jak v zatáčkách, tak i u předjíždění. Umí vyrovnat náklon automobilu a zvýšit jeho nosnost. I když toto odpružení umí zvednout i těžší váhy, doporučujeme, abyste nepřekračovali povolenou celkovou hmotnost vozidla. Systém může být vybaven ovládáním v kabině a kompresorem na 12V a ovládacím panelem nebo automatickým systémem.

 

Jako jediní v České republice umíme vyrobit a namontovat přídavné vzduchové pérování na všechny typy dodávkových vozidel. Z toho mnoho typů máme přímo skladem.

 

 

Více o nás a naší práci najdete na: www.odak.cz OFICIÁLNÍMI VOZY VELETRHU JE ZNAČKA FORD


 

Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera veletrhu, automobilky Ford. Řekněte si na místě o nabídku autorizovanému prodejci Ford Kačmáček nebo jednoduše využijte tento odkaz. Expozice značky Ford je umístěna ve Vstupní hale 1.

 Veletrhy a akce bez omezení


Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

Veletrhy a další akce pořádané na výstavišti se tímto krokem vracejí do podoby, jak jsme je znali před pandemií. Těší nás rostoucí zájem vystavovatelů i návštěvníků o akce v letošní sezóně a věříme, že tento trend bude úspěšně pokračovat.

Přestože formální kontroly zmizely, výstaviště PVA EXPO PRAHA zůstává bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost všech účastníků. Těšíme se na vás na nejbližších akcích!Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2022

 

Facebook
Tipy na výlety
Sociální sítě
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje